Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Iamnikkysiderov avatar Iamnikkysiderov 15 Точки

Не вярвам да е грешно? 5 Problem. Char Rotation

Или не мога да схвана задачата или не знам. Какъв може да е проблема?

using System;
using System.Linq;

    public class Program
    {
        public static void Main(string[] args)
        {
            string charValues = Console.ReadLine();
            int[] intValues = Console.ReadLine().Split(' ').Select(int.Parse).ToArray();
            char[] result = new char[intValues.Length];

            for (int i = 0; i < intValues.Length; i++)
            {
                 if (i % 2 == 0)
                 { result[i] = (char)(charValues[i] - intValues[i]);
                 }
                 else
                 { result[i] = (char)(charValues[i] - intValues[i]);
                 }
            }
    
            Console.WriteLine(string.Join("",result));
        }
    }

Тагове:
0
Programming Fundamentals
simonradev avatar simonradev 67 Точки

Здраве, не съм тествал кода дали дава 100/100, защото на мен ми изглежда, че работи коректно. Имаш само една малка грешка в условието на иф-а и друга в логиката на елс-а. Обяснил съм грешките с коментар в кода, а ако не съм обяснил достатъчно ясно питай.

Ето го и кода -> http://pastebin.com/RUkXXzHK.

-1
Iamnikkysiderov avatar Iamnikkysiderov 15 Точки

В else-a не знам как съм го объркал при поставянето... в judge-а си тествам с правилна логика (тоест с +) и пак не ми дава точки. А за първия ти коментар... Има ли разлика дали проверявам мястото на елемента в масива или i в цикъла като и двете започват от 0?

0
simonradev avatar simonradev 67 Точки

Идеята е, че на теб ти се иска да провериш от един масив с числа самия елемент на индекса дали е четен или не. Тоест ако масива е {1, 2, 3, 4, 5} и имаш един цикъл { for(int i = 0; i < array.Lenght; i++) }, ти като подаваш променливата/итератор ( i ) ти проверяваш дали 0, 1, 2, 3, 4 са четни или не. За да достъпиш самия елемент трябва до името му да му подадеш индекса в квадратни скоби -> array[ i ]. Така като ( i ) стане например 2 ще достъпиш 3-тия елемент от масива, защото броенето започва от 0 -> array[ 2 ] = 3. Дано си го разбрал, защото и аз се оплетох доста в обяснението. :D

-1
Iamnikkysiderov avatar Iamnikkysiderov 15 Точки

Разбрах какво имаш в предвид. Сега ще пробвам и ще докладвам да кажа дали е проработило.

0
BlessedWIthHope avatar BlessedWIthHope 1 Точки

И аз се обърках с условието. Не на "even position" а "If the element at the position is even" .
 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.