Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

C# Basic May - Feedback About the Course

Здравейте колеги! Направил съм гугъл докс форма в която може да дадете вашия фийдбак за курса. Всичко което ви е харесало или не ви е харесало, може да го споделите. Ето и формата за попълване

Форма за фийдбак

Тагове:
8
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Привет колега,

Нямам много опит с правенето на анкети, но имам такъв с попълването им. Затова ще направя следните препоръки:

  • Да се направи анкета (има налични безплатни инструменти в нета, Survey Monkey да речем);
  • Да има комбинация от отворени и затворени въпроси. Затворените може да представляват цифрова или качествена оценка (по десетобална скала или от типа "Отлично", "Добре", "Много лошо" и т.н.). Отворените да са свободен текст с коментари, препоръки, трудности и т.н.
  • Да е разделена анкетата на секции - за курса като цяло, за лекторите, за съдържанието, домашните, видеата, и т.н. Т.е. да са обхванати всички аспекти на подготовката, включително продължителност, интензивност, цена на обучение.

Това разбира се ще отнеме време, а е хубаво и да се прави от някой, който има практически опит (или поне е учил маркетинг, социология или нещо сродно).

Идеята е добра, но наличието на един документ, в който всеки да си попълва свободен текст, не предразполага да се дава много подробен и качествен фййдбек. А и всички да пишем в един файл ми се струва неудобно.

В момента съм потънал в решаване на изпитни задачи и не знам доколко бих могъл да помогна да подобрим формата за обратна връзка. Ако искаш може да ме добавиш в скайп/фб и ще опитам да дам едно рамо.

1
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Нещо не мога да се оправя с файла - като опитам да попълня ми изписва, че има грешка и трябва да презаредя.
Ако нямаш против, мога да попълня и тук обратната връзка. Като цяло съм много доволен. Все пак има някои неща, които могат да се подобрят.

1. Системата за проверка на домашните. Трябва да се въведе опция за уточняващи въпроси към коментара на колегата и възможност като цяло да се дискутира по дадено домашно.

2. Това предложение вече изисква доста ресурс и не знам дали е възможно да се реализира в момента. Като цяло при това автоматично оценяване единствен критерий за програмата е дали вади верен резултат. Също така и при домашните - тествам ги и ако връщат верен отговор, съм ОК. Но би било добре ако има начин да се преглеждат и ръчно, за да се оптимизира качеството на кода. Аз примерно съм писал нещо на 200 реда и чак седмици след това се научавам как да го напиша на два.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Колега, относно последния ти коментар, че пишеш 200 реда код и след време виждаш начин да стане с по-малко - според мен това е част от ученето. На мен примерно ми е доста полезно да се измъча яко с някоя задача и след това да видя някакво елементарно решение.

До някава степен имаме няколко такива задачи в домашните, по-конкретно - тези, в които трябва да превръщаме шестнайсетични числа в десетични и обратно и двоични в десетични и обратно. Има вградени функции за тази цел, но въпреки това в домашното се искаше да разпишем алгоритъма. Реално погледнато това не е оптимално, но ни помага да учим. 

По същия начин, решавайки една задача по труден начин, след като мине някоя лекция научавам нов начин да я оптимизирам; дори новият начин да не е много по-лесен, фактът, че имам повече инструменти на разположение, е полезен.

1
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Да, съгласен съм с теб. Но все пак е хубаво, ако след като напишем 200 реда код все някога открием и оптималния начин. Понеже веднъж като се научиш да пишеш лош код, трудно е да се отучиш.

0
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки
Колега, не забравяй че като напишеш 200 реда код, упражняваш един куп команди, което е добре :) То и аз сега като си пререшавам задачите ги правя доста по-елегантно.
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.