Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Не би трябвало да е проблем. Все пак за да улесниш проверяващия бих ти препоръчал да ги номерираш, дори и да не ги решаваш последователно.

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Би ли казала какво налага това да не ги номерираш правилно за да бъдат подредени и лесни за проверяване - елементарно е просто наименуваш проектите с 01_ИмеНаЗадачата, 02_ИмеНаЗадачата, 03_ИмеНаЗадачата... и т.н. до края?

Аз честно казано не виждам причина да не го направиш...

1
iivaivanova avatar iivaivanova 1 Точки

Това го правя, става въпрос ако не мога да реша някоя от задачите да мина на следващата, и след това да реша останалите...примерно да стане нещо такова: 01_ИмеНаЗадачата, 04_ИмеНаЗадачата

 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

С това няма никакъв проблем - можеш да ги решаваш в каквато последователност искаш. :)

Ти така или иначе като започнеш да решаваш някоя задача създаваш проект за нея и той ще е именован. Ако те затрудни минаваш на следваща задача и по-късно пак ще се върнеш към нея - просто не трий създадения проект.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ако не решаваш задачите подред, тогава номерацията е още по-важна, защото има опасност да забравиш някоя задача при предаването и да ти се отнемат точки за това.

Ако наистина си слагаш номерата правилно, тогава ще се получи да речем твоят пример: 01_ИмеНаЗадачата, 04_ИмеНаЗадачата. Тогава, преди крайния срок за предаване на домашно, като си отвориш solution-a лесно ще видиш, че 2-ра и 3-та задача ти липсват и ще си ги направиш. Без номерация може това да ти убегне и да загубиш точки. Почти съм сигурен, че съм проверявал няколко домашни с липсващи задачи, където хората очевидно имаха знанията да си решат всичко, но калпаво номериране им изигра лоша шега.

Още нещо, до изтичане на срока може да си качваш колкото пъти искаш домашното; системата пази само последният качен архив. Аз например съм си качил непълно 7-мо домашно; като си го довърша пак ще кача файл, а ако по някаква причина не успея, то поне повечето задачи са качени и няма да ме санкционират чак толкова. Това е малко застраховка ако наистина нямаш време и искаш поне някакви точки да получиш вместо 0.

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

И един съвет от мен: винаги си тествай всяка задача с всички примери. Доста често се случваше в първите домашни в заданието да пише real numbers, в примера също да има числа с десетична запетая, но автора на домашното да използва int типове данни. Явно не е пробвал всички примери на задачата, в противен случай щеше да види exception-a. 

Винаги си свалям каченото домашно от SoftUni и си го тествам дали всички задачи ми работят. Правя го обикновено 1 ден преди да изтече срока за предаване на дадено домашно.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.