Loading...
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

[Teamwork] JavaScript Basics - SoftUni - The Exam Day (jump 'n' run Game)

 

Този уикенд ми се отвори свободно време и ми се прииска да си направя някаква JS игричка, тъкмо да загрея за отборния проект... И така запретнах ръкави и ето го резултатът - нарекох го "SoftUni - The Exam Day"

Класически Jump and run. Игричката си личи, че е недовършена, в ранна алфа версия е, има купища бъгове за оправяне, нооо... за жалост надали в скоро време ще ми остане време, за да я довършвам (отборен проект ни чака, пък и ей го изпита по JS чука на вратата другата седмица)...

Казах си - каквото изработя по играта тия два дена през уикенда, тва ще е... Споделям го с вас, надявам се да ви хареса и от време на време да ви разтоварва, докато пререшавате изпитните задачи по JS ;)

Пък и игричката като тематика си е доста подходяща точно като за преди изпит, в който ще трябва пак да се впуснем отново в преследдване на заветните 100/100 :D

Приятна игра

 

28
JavaScript Fundamentals
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Някой може ли да ми каже защо ми дава 70/100, много ще съм му благодарен... това ми е кода:

 

setInterval(function(){

pressUpArrow();

}, 1000);

holdRightArrow();

 

P.S: Човечето няма sprite със свалени ръце никъде в нета, нали? ;д
0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/1554339_659407030764101_1074237079_n.png

Човечето съм го взел от хедъра на фейсбук страницата на СофтУни... Някакъв сток имидж е явно (без спрайтове), така че си е така с вдигнати ръце и точно тези меки чупки в китките :D  :D  Не че не може да се прерисува, че даже и да се анимира, обаче нещата вече стават дълги и широки, а няма кой да се занимава... Записвам си го в "To do" листата и когато пак ми се отвори свободно време (това за момента се очертава да е около Коледа :D ), може да ъпдейтвам игричката...

 

За точките дали могат да се съберат 100/100, честно казано не съм тествал дали из нивото има точно 100 точки, но пък ето още едно намигане към реалните изпити в СофтУни - понякога ръгаш, събмитваш решения в Judge и той не дава повече от 70/100 :D (lol)

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Събират си се, аз се излигавих ;д всичко е ок, супер е игричката :)

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Как го нареди това ниво? Като позиции на tiles и т.н.

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Проучвайки как да си направя jump and run игричката, която като жанр ми е мерак от много отдавна, в последствие установих, че дори за нещо елементарно като това ми е необходимо много стабилно кодене, работа и естествено отделено време, което е най-основния проблем... Затова се зачудих няма ли някакъв по-лесен начин? И открих, че има разработени готови гейм енджини за JS. В случая съм използвал Quintus гейм JS енджин, в който направо се влюбих. Човек, ако има малко повечко свободно време може да направи чудеса с него. Самият енджин ползва специален мап едитор, който се казва Tiled и с него правенето на "блокчетата" в нивото е като детска игра, особено ако се разбира добре с Photoshop. Така открих тези неща и сътворих това нещо за един уикенд...Ако не ги бях намерил сигурно щеше да ми отнеме седмици... Но така е, както казват хората - топлата вода вече е открита, не е нужно човек да си блъска главата да я открива наново :D

 

П.П. Между другото съм много разочарован, че нямаме никакво време за този отборен проект...  :( Имах много идеи за гейм проекти, които можеха да се реализират отборно, но уви просто времето този път е ултра малко...

2
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Да аз видях, че си ползвал engine, разгледах ти кода. Видях, че имаш level дизайн готов, който engine-а зарежда. Просто идеята ми беше дали предварително с някакъв tool си го наредил на някакво поле и просто си го запазил под съответния формат и му го подаваш на библиотеката да ти рисува само.

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Да, с Tiled едитора си сейвкаш картата в tmx формат и я подаваш на енджина и тоя я лоудва... Нивото като логика съм си го правил изцяло аз от нулата с този едитор, като съм ползвал free сток материали, които доста съм си модифицирал с Фотошоп, за мойте си нужди... Разгледай го едитора е страхотен, сейвкаш си картата и енджина я лоудва...

0
AlexKondov avatar AlexKondov 91 Точки

Понеже и аз се опитвам да се сработя с Quintus в момента, исках да те запитам дали си имал някакви проблеми при зареждането на библиотеката и на имиджите(имайки предвид файловете за бекграунда и collision поленцето). Опитвах и в уеб сървър и в локал, но не ги зарежда и това е.

Мерси предварително.

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Здравей,

 

Сори, че чак сега ти отговарям, но бях отпуска тия дни и реших да си огранича достъпа до Интернет :D

 

Проблеми с такова лоудване, което ти описваш не съм имал... Принципно, ако проблемът ти е в уеб сървъра, то тогава не само картинките няма да ти се лоудват, ами и всичко останало... Не съм имал такъв проблем.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.