Loading...
Boris.stavrev92 avatar Boris.stavrev92 42 Точки
Best Answer

100 / 100 - повече е ООП ориентирано с LINQ 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

добре условието не го виждам но,защо по дяволите правиш клас? и после никъде не го инициализираш? речника ок,пусни условие да мога да се ориентирам защо този последния if гърми. Но е странно да направиш клас и да не го ползваш нещо не моге да разбера каква ти е идеята. иначе ти както се опитваш да го направиш искаш да махнеш от dictionary key membername. а ти трябва да достъпиш самия лист. ето така трябва да проработи:

sideMembers[side].Remove(memberName);

-2
15/03/2018 06:34:34
SylviaPetrova avatar SylviaPetrova 2 Точки

Пъроначално се опитвах да реща задачата с клас и  съм пропуснала да го изтрия.

Не мога да разбера защо sideMembers не открива key side

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

значи имаш проблем с речниците side е dictionary value не key. В случая sidemembers ти е ключа но стойноста на този ключ е list и за да махнеш нещо от него трябва да го достъпиш с реда които съм ти написал. Друг начин няма. Няма така си направила логиката.

sidemembers ти дава достъп до lista -side но за да махнеш нещо от него : sideMembers[side].Remove(memberName); hashsets така работят.

опитваш се да направиш много неща но основите ти не са стабилни.

if (sideMembers[side].Contains(memberName)) това ти е проверката  dictionary<string,list<string>> попълваш си речника,и после се опитваш от dictionary.key да махнеш membername и тук ти идва проблема,ти имената ги държиш в лист,проверката си я написала правилно,обаче си се заблудила горе как си добавяла имена. Има малка разлика как се добавя към лист и как се вади когато е в речник. При добавянето  първо си инициализирала листа към ключа и с# знае да добави membername в lista. обаче като вадиш ти му казваш махни membername от sidemembers,и това няма да стане защото това са 2 различни неща.Интересно е че if проверката си написала правилно.И после  си се заблудила..

-2
15/03/2018 21:36:45
StanimirZ avatar StanimirZ 4 Точки

Тази задача ме отчая тотално на изпита. След като започнах да изрешавам всичко от курса, което не бях решил преди изпита, установих колко много и разнообразни начини за решаване наистина има една задача. Тези дни се сблъсках и с този проблем и така се оплетох в класове условия и речник с различни решения, че явно трябваше да има по-лесен начин. С удоволсвтвие публикувам решението си, в което днес осъзнах, че уникалното е потребителят, а не сайтът. Решението става доста по опростено с някои особенности, които изчистих от интернет. 

https://pastebin.com/rBbka4zN

 

0
13/07/2018 20:52:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.