Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

boriskostoff avatar boriskostoff 0 Точки

Добра книга/е-book/онлайн платформа за учене на PHP

Здравейте!
Миналата есен изкарах едно Основи на програмирането със C#, никога не бях "бутвал" такава материя, започнах from scratch, и видях, че ми харесва. Щях да запиша семестри в Софт Уни, но поради липса на достатъчно време просто не би имало смисъл. Прехъврлих се на PHP и искам да се обучавам сам. Намирам ресурси в интернет, и както вероятно бихте се досетили, голяма джунгла е, предлагането е голямо, обърквацията също, а нещо все не достига.

Въпросът ми към вас е -  подходящи ресурси, книги, които да закупя, а също платформи за упражнения, като за пълен новак в PHP, с малко помагащo му познание по C#? Особено съм петимен за добри платформи или пък, знам ли - аппове, платени също, със задачи и упражнения? Като цяло всякакви съвети как да движа напред са добре дошли! Блафодаря предварително!

 

Тагове:
0
Общи приказки 12/04/2018 22:03:07
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Щом търсиш платени се запиши в Софтуни или други подобни , като телерик например.

Gatakka - Иван Ванков скоро направи безплатни видео - tutorials.bg.

Книгите на Наков също са добри. Има ги в дигитален вариянт или си ги поръчай.

Други книги които лично на мен ми харесват са на Денис Колисниченко.

Ако искаш да се занимаваш сериозно с програмиране и това да ти е професията , трябва да отделиш време да учиш и това да не ти е оправдание.

Съвет: запиши се тук, дори и сега да нямаш време уроците си остават. МОже да ги гледаш когато си искаш.

Има и Judge (judge.softuni.bg) което е много удобно да си проверяваш задачите от курсовте които запишеш.

Според мен са много важни освен чистото php , ще ти трябват и JS, html, css , ООП , някой друг фреймуърк. Също и node,js , react , express angular и др. . Ако искаш и още може да прочетеш и за алгоритмите. Препоръчвам ти книгата на Преслав Наков и Панайот Добриков - Програмиране = ++Алгоритми;

Успех :)

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

само не разбрах js какво общо има с php но както и да е :Д:Д:Д

http://php.net/docs.php - най-добрия източник :Д но честно казано php java това си е гадост :Д

-1
VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Нямат нищо общо :) ... Не искам да споря с никой. Погледнете само обявите в jobs.bg примерно.

Търсим php junior - заплата 1000лв. Търсим full stack който да знае едва ли не всичко което написах заплатата е от 4000 до 8000лв. Вие си решавате дали ще бачкате за 1000лв и ще се оправдавате ,че нямате време да учите или ще се стегнете и ще имате след това висока заплата. Никой не е казал ,че става за 1-2-3 месеца, Може да отнеме и години

Това е все едно да бачкаш в сервиз и да можеш да сменяш само маслото... ем ето ти тея 350лв и си готов. Ако можеш и други неща заплатата ще се вдигне :) . Учи и се развивай толково до колкото искаш да ти е заплатата...

Преди година бях почнал в една фирма пробно. Обявата беше за PHP dev . Точно и това исках. Накрая се оказа ,че учих и линукс и js и някой друга библиотека за да направя проекта. Проекта беше на Laravel. Наложи се също и да вдигам виртуални сървъри. Трябваше ми също и да го направя responsive design, т.е. html и css . И без база данни не става.  Да това са малки и дребни неща от всяка технология и кода беше 95% php и 5% от другите технологии. Да ама си трябваше :) . За това моя съвет е ,че трябва да ги знаеш ако искаш да се развиваш в тая сфера.

-1
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Правилно го насочваш младежа към Full-Stack, но има няколко неща, които трябва да се вземат предвид.
Ако не си бачкал преди като програмист, просто няма как да те вземат на подобна длъжност, ще почнеш Junior или стажант и вече на какъвто интервал сте се разбрали да ти правят оценка (assessment) на възможностите, ще се издигаш, ако си показал задоволителни резултати разбира се. В случай, че почнеш директно на Full-Stack след като си завършил няколко курса и ги излъжеш някакси да те вземат - има нещо много миризливо, вероятно ще си Full-Stack общака на посредствена фирма, клиентите ще трябва да ги лъжеш, че някой ден нещата им ще заработят и т.н.
И ако учиш само за да достигнеш някакви числа в банката на месечна база, по-добре си хвани друг занаят, с по-малко нововъведения или ходи търкай билетчета.

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

http://bg.phptherightway.com/ е задължително четиво, ако искаш да се развиваш правилно като PHP разработчик. В нея ще намериш насоки как да структурираш кода си и да пишеш качествено. Иначе литература колкото искаш има свободно в нета, само избягвай тези със заглавия като PHP in {some} days/weeks, за няколко дни, дори седмици, няма просто как да станат работите :D

2
boriskostoff avatar boriskostoff 0 Точки

Наков е прав за форума - стабилен е. :) Ще разуча подробно коментарите ви :))) Благодаря на всички ви.

Ванеса, душа, по четири часа лекции на ден, а си трябва и яко кодене, не се опрадавам, а съм реалист. По-добре така, отколкото нищо. Апропо, сайта му ми буукмаркнат, а съм забравил за него. Основи на програмирането е страхотно, ще се сдобия и с другите му неща, както съветваш.

0
13/04/2018 20:39:19
ucko0o avatar ucko0o 3 Точки

4 часа , 1 път в седмицата ти е първоначалния модул Program Basics. Ако успееш да издържиш крайния изпит в края на модула , можеш да се запишеш в Академията и тогава вече трябва да инвестираш време и усилия , което лично според мен е възвръщаема инвестиция. Успех!

0
GoldenBoyBG avatar GoldenBoyBG 26 Точки

Аз силно ти препоръчвам да погледнеш това - ЦЪК, на мен ми се стори доста интересно и добре обяснено.

0
15/04/2018 10:32:48
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Като за начало отваряш MSDN и четеш ;)

-2
15/04/2018 12:53:42
rado.salov avatar rado.salov 0 Точки

https://youtu.be/ZOSpO721Yxw

https://www.pluralsight.com/courses/php-get-started

0
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Най-добре описана документация аз си намирам в сайта на PHP и досега винаги съм намирал това, което търся: http://php.net/manual/en/index.php

0
boriskostoff avatar boriskostoff 0 Точки

А от кои портали, сайтове със задачи и упражнения по програмиране сте доволни??

0
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Много съм доволен от HackerRank и HackerEarth, но не знам дали те са подходящи за PHP. Иначе за Basic умения SoloLearn е една добра платформа за обучение!

0
vkutov avatar vkutov 57 Точки

https://www.w3schools.com/

-1
Martin000 avatar Martin000 115 Точки

Безплатно може да си я изтеглиш на pdf. https://books.goalkicker.com/PHPBook/

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.