Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Martin28 avatar Martin28 0 Точки

02-Data-Tidying-And-Cleaning

Колеги, имам 2 въпроса. Единият е конкретно за това домашно, другият е свързан с regex.

1. Как направихте задача 7? Аз използвах car_names = dataframe.loc[ dataframe[ 'cylinders' ].idxmin(), [ 'car_name' ] ]  но ми връща само 1 автомобил, трябва да са 4.

2. Относно regex искам да ви попитам ако имам два еднакви "шаблона" на един ред, как да прескоча първият и да взема вторият? Защото регулярният израз взима първият запис, където види зададеният "шаблон". За да съм по-ясен ще дам пример:
Имаме ред със стойнсти:    50.30   ggString   23.54      пишем шаблона като регулярен израз - \d\d.\d\d   и съотвенто изразът взима стойността 50.30, а ние искаме да вземем стойност 23.54. Как да стане това?

Благодаря!

Тагове:
0
Data Science
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

    selection = dataframe.cylinders.min()
    car_names = dataframe.loc[dataframe['cylinders'] == selection].car_name

общо взето локализираш в selection признака по които ще търсиш в сета  и след това го прилагаш,разликата е че ти както си го написал ще ти върне единия резултат първия които намериш а не всичките които търсиш.А другото не мога да се ориентирам кое е за което питаш.

0
16/06/2018 19:01:26
Martin28 avatar Martin28 0 Точки

Благодаря, колега! 

0
mishedon avatar mishedon 3 Точки

Относно 2. Един вариант е следния https://docs.python.org/3/library/re.html#re.findall, който ми се вижда по-прост.

Втората ти опция е да опишеш с regex целия низ (число ggString число) и да вкараш второто число в matching group https://www.regular-expressions.info/refcapture.html.

0
Martin28 avatar Martin28 0 Точки

Благодаря, колега! Ще ги пробвам вариантите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.