Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

duratsia avatar duratsia 20 Точки
Best Answer

Здравей! Промених малкко решението ти, виж тук => ttps://pastebin.com/1csFVPmc

Вместо "i" като степен взимам power++. 

Това беше.

1
SvilenPavlov avatar SvilenPavlov 11 Точки

Хмммм. Не знаех, че има бигинт функции като Math, само че за по-големи числа.
Реално поправката работи, защото си ползвала BigInteger.pow вместо Math.pow, а не заради ръчната инкрементация на power. Пробвах следното и работи:

power = BigInteger.Pow(Base, i); //като смених типа на power  да е Бигинт
currRes = currentDigit * power;
result += currRes;

 

Причината е, че ако имам много дълго число ,дори с база 9, става 9 на 15-та степен, примерно, което не се побира в инт.
Благодаря за помощта :)

1
duratsia avatar duratsia 20 Точки

Значи случайно попадение))). Да, и аз се чудих, дали наистина заради ръчната инкрементация на power не дава 100 точки. Беше заради BigInteger, логично)))

Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.