Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Подкарване на конзола в PHP Storm

Здравейте, записах TechModule 4.0  с PHP. Инсталирах XAMP и PHP Storm според ръководството, дадено в един ъурдовски файл (лекцията  за PHP още не е предавана). В този файл има описана инсталацията на дебъгера и php  файловете да работят като уеб сървър (Apache). Е хубаво, ама на мен това не ми върши работа, особено в задачи, в които се иска четене от конзолата ( функцията  readline()). Може ли някой да покаже как става това на PHP Storm,  ще бъда много благодарен....:)

Тагове:
0
Fundamentals Module
naskou avatar naskou 4 Точки

Теглиш последната версия от сайта (обикновено е 1вия след като напишеш "XAMPP" в гугъл), инсталираш го по default само с Next - > Next - > Next. Стартираш го, избираш си език (английски или немски), пускаш Apache и MySQL, отваряш PhpStorm (ако имаш отворен проект го затвори с File - Close Project) на прозореца отваряш Settings от Configure. В настройките отиваш на Languages & Frameworks -> PHP, избираш последната опция от падащото меню на "PHP language level:" от CLI Interpreter: избираш с Local Path to Interpreter, на PHP executable: избираш папката php , която е в xampp и трябва да ти излезе конфигурационния файл, който си му задал. Теглиш Xdebug от линка в презентацията, отваряш .ini файла и пишеш 

[Xdebug]

zend_extension = "C:\xampp\php\ext\php_xdebug-2.6.0-7.2-vc15.dll"

xdebug.remote_enable = 1

ъпдейтваш и готово.

Надявам се да съм бил полезен.

0
chrisBG69 avatar chrisBG69 29 Точки

Аз това съм го направил, интересуваше ме конзола как се подкарва, оправих се, десен бутон на кода и даваш "Run" на файла като php script, защото има и друга опция. Мерси все пак за инфото, дано да е полезно на някой.

0
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Този дебъгер не работи с четене и писане на конзолата. Хардкодвай си импута и така работи!

0
naskou avatar naskou 4 Точки

Да, така е, бях доста разочарован, тъй като досега ползвах Visual Studio и вградения дебъгер си работеше с input. Както и да е, свиква се. Поздрави и успех занапред!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.