Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
m.nikolov97 avatar m.nikolov97 18 Точки

3. Parser от Code Organization and Templates

3дравейте, колеги!

Отделих над 4 часа за задачата, минах през какви ли не варианти и нито един от тях не дава максимум точки (при мен си върви чудесно - VS 2019). Докараях я до 60, после съвместно с друг колега я докарахме до 80/100 и все още ми дава time limit на единия тест...

Моля някой да ми помогне да разреша проблема... Ето кодът ми, като давам само Parser.h, функцията за принтиране е ясна. 

Много ще съм благодарен на всеки, който откликне, защото супер много ме измъчи задачката!

Тагове:
0
C++ Advanced
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 163 Точки

Привет, колега,

На мен решението ми се вижда вярна.
Дай линк към съответния ти submission за да мога да ти отговоря по-добре.

На мен ми изглежда, че judge e бил натоварен във времето, в което си submit-вал и затова не ти е дало отговора.

Ако все пак това не е проблема ето други възможни подобрения:
- локалния то обект std::stringstream stream може също да е част от класа и да не го създаваш/унищожаваш на всяко извикване. Имай само предвид обаче, че тогава на ръка ще трябва да го зачистваш (с функцията clear() и да му преинициализираш input buffer-а с новия ти стринг).
- print() функцията също не е маловажна. Има значение дали правиш копие или работиш с оригинала.

Поздрави.

1
m.nikolov97 avatar m.nikolov97 18 Точки

Благодаря! Оправих си я задачата, сега ще пробвам отново с предишното ми решение, за да видя дали не е бил проблема в judge.

0
pa_kon avatar pa_kon 3 Точки

Може ли малко помощ . Два файла трябва да качим в Judge , Parser.h и  PrintUtils.h  , а в инструкциите пише един zip файл , сложих ги в една папка и я архивирах ,но не стана :(

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 163 Точки

Привет, колега,

Правилно - трябва да качиш 2 файла.
Правилно - трябва да се в .zip архив.
Грешно - сложиш ги в една папка и ги архивирах. Трябва директно да ги архивираш (без да ги слагаш в папка). Защо? Защото в кода са "include"-нати без папки.
Например:
#include "File.h"

Това значи, че файла "File.h" е в същата папка.

Поздрави

0