Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

borislavsimonov avatar borislavsimonov 6 Точки

Pounds to Dollars

Здравейте,

някой може ли да ми каже защо това ми дава 80/100

2. Pounds to Dollars
Write a program that converts British pounds to US dollars formatted to 3th decimal point.
1 British Pound = 1.31 Dollars
Examples
Input Output
80 104.800
39 51.090

 

import java.math.BigDecimal;
import java.util.Scanner;

public class PoundsToDollars {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);


        BigDecimal britishPounds = new BigDecimal(scanner.nextLine());
        BigDecimal dollar = new BigDecimal(1.31);
        BigDecimal toDollars = britishPounds.multiply(dollar);

        System.out.printf("%.3f", toDollars);
    }
}

 

https://pastebin.com/cQP6ehC7

Тагове:
0
Programming Basics 27/09/2020 11:07:28
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Защо просто не си декларираш променливата dollar,a коефициента 1.31 го добави при изчислението на toDollars.

0
beinsaduno avatar beinsaduno 13 Точки

Здравейте,

Бихте ли могли да отговорите и на мен къде ми е грешката? Опитах няколко различни начина да реша задачата и винаги получавам 40/100 или 80/100.

Условие:

  1. Pounds to Dollars 

Write a program that converts British pounds to US dollars formatted to 3th decimal point. 

1 British Pound = 1.31 Dollars 

Examples 

Input 

Output 

80 

104.800 

39 

51.090 

 

Моето решение:

https://pastebin.com/nMLXy2D0

 

Благодаря предварително за отделеното време!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.