Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Благодарско, определено видеото ще ми е от голяма полза. (не бях стигнал до него)

0
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

За да не отварям нова тема, ще ползвам тази :).

Това е моето решение, на въпросното домашно. Ще се радвам на всякаква критика и препоръки :).

Цък

2
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Аз имам няколко забележки без да съм прегледал обстойно цялата ти творба:

1. Не бих именовал базовите класове AbstractНещо - по-скоро биха били Нещо и наследниците им ще са ConsoleНещо, FileНещо и т.н.

2. Ексепшън месиджите на DataValidator са ти хардкоднати - аз бих ги изнесъл в енумерация.

3. В StandartReportLevelComparer - аз не бих правил такова сложно конвертиране - щях просто да задам стойности на членовете на енумерацията и директно да ги сравнявам с някакво публично пропърти или константа, която пази границата за изписване и може да се сетва според желанието на потребителя. В базовия клас бих сложил само един абстрактен метод Compare, който да приема енумерация и бих оставил всеки наследник да си го разписва в зависимост от това каква енумерация приема.

4. В лейаут класовете - нямаш нужда от тоя суич/кейс, за да изписваш енумерациите - като подадеш стойност от енумерация на някой от държавните статични класове дето пише стрингове насам-натам - той си я изписва като стринг директно, както е с останалите типове данни.

Ами това е на пръв поглед, надявам се да съм бил полезен...

Поздрави!

П.П. А защо линкът, който Наско е дал по-горе е счупен?

2
30/07/2015 18:00:11
mgulubov avatar mgulubov 73 Точки

Привет,

Първо, благодаря за отделеното време :).

На мен лично ми е по-лесно да се ориентирам, когато имената на абстрактните класове си казват, че класовете са абстрактни. Така, само с един поглед разбираш къде е абстракцията, а не, чак когато отвориш въпросните файлове. Но да, това Abstract сякаш седи малко грозно. Данчо препоръча да ползвам формата НещоBase, което май наистина изглежда по-приемливо.

За останалите неща, си напълно прав, че миришат доста :D. Exception съобщенията, си мислех дали да не ги изнеса в отделен статичен клас и да се дърпат от там, при нужда. Това с Enum ToString() метода, не бях сигурен, дали няма да ми върне namespace-a на енумерацията и понеже бързах го направих така :D. Иначе, за Compare-a, не се бях сетил, че членовете на енумерацията си имат default-ни стойности. Определено могат да се ползват за Standard comparer-a. Но, мисля, да оставя йерархията на методите така, понеже ако се направи Non-Standard сравнител, може вече да се ползва switch, който да връща определени стойности за всеки член, например в reversed ред или нещо такова :).

Отново, благодаря, за отделеното време. Much appreciated :).

Поздрави!

1
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Идеята да оставиш Compare метода абстрактен е с цел да намалиш каплинга и да можеш да му подаваш каква да е енумерация, а не само вече създадената. Не бих разчитал на дифолтните стойности на енумерацията - ако им зададеш собствени, примерно 10, 20, 30, 40 - това ти дава възможност да вмъкваш нови между тях - примерно 35 - и по този начин ще зависиш само от зададена threshold константа.

Относно ексепшъните - както казах пак е по-добре енумерация - аз лично избягвам употребата на статични класове. И Наско и Данчо не еднократно са обяснявали защо.

Единственото куцо е, че в C# енумерациите не могат да се наследяват - тук са просто запечатана колекция от константи. В Java примерно не е така - там са си практически отделен клас, в който можеш да добавяш и методи и т.н.

2
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

Понеже съм малко назад чак сега го почнах това домашно и се оплетох нещо. Предполагам, че утре като седна по-сериозно, а и огледам на колегата решението ще го направя обаче дали е възможно да направите едно видео с решението на това домашно, както сте правили и с предния випуск (линка по-горе ми казва, че няма такъв ресурс) ? Мисля че ще е полезно за доста хора.

0
01/08/2015 00:16:37
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

Мерси много :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.