Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

[Challenge][Easy] SoftUni exam [week#2]

Миналата седмица ви представих първата задача от надявам се поредицата задачи [Challenge] от това колко хора са прегледали поста и колко отговора на задачата има съдя, че задачата е била трудна за част от хората. За това тази седмица ще пусна две отделни задачи като първата (тази задача) ще бъде по-лесна, а втората по-трудна с надеждата повече хора да се включат в решаването на задачите или на поне едната от двете.

За коментари, съвети и критика към идеята за [Challenge] задачи можете да пишете тук.

А ето и задачата: Минаха празниците и наближи времето да положим изпит по „Основи на програмирането“, но всички в „SoftUni “ празнично са по прекалили с пийването (на винце) и хапването (на агънце) и изобщо не им е до изпити, за да улеснят работата си и да имат време да се възстановят от преживяното са възложили на теб трудната задача да направиш програма, която по зададени име на студента и резултат постигнат на изпита (за всяка задача по отделно, виж примера) да калкулира общия резултат от изпита на всеки студент, средния резултат от изпитите на всички студенти, най- ниския и най – високия постигнат резултат на този изпит.

Вход: Данните ще бъдат следните А на брой реда -  студенти явили се на изпита и броя задачи (точките постигнати за всяка задача). Разделени с един space.Всяка задача се оценява от 0 точки до 100 точки. Имената на всеки студент и резултатите от изпита ще бъдат подадени на един ред разделени с един space.(виж примера)

Пример:

3 -  (А )

Последвани от А на брой реда с имена и изкараните точки на задачи от изпита.

Ivan 20 35 55 100 99 – разделени с един space

George 32 58 100 59 75

Jana 100 97 81 65 39

Изход:

Average points 338.33 – среден резултат от изпита на всички студенти (закръглен до два знака след десетичната запетая)

Max points 382 – най-високия постигнат резултат

Min points 309 – най – ниския постигнат резултат.

Ivan    309 – сборът точки от изпитните задачи на всеки студент разделен с space от името му

George  324                                                                                                                                    Jana     382

Направете същото и за този пример:

8

Ivan 19 55 25 92 100

Julia 15 15 32 100 92

Stefan 0 0 100 100 92

Peter 12 15 72 32 11

Kirill 100 100 100 92 75

Jana 100 100 100 100 100 

Maria 2 35 22 10 0

Dimitar 25 90 16 25 58

Bonus: Форматирайте текстът в таблица (по ваш избор), за да бъде по прегледен.

Тъй като този път задачата аз съм я съчинил може да има някъде грешка ако изникне такава кажете за да я коригирам. Дано да няма засегнали се от условието на задачата надявам се да го приемете като шега, каквото е.

Успех на всички , които решат да се пробват!

Тагове:
3
Programming Basics 14/04/2015 13:36:25
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Ето едно форматирано решение от мен, но изобщо не разбирам защо се въвежда стойност за B?

B = (броят на елементите от всеки name-points стринг) - 1

1
14/04/2015 15:59:30
DHristoskov avatar DHristoskov 211 Точки

Да както споменах, аз си мислих тази задача и въпреки, че аз не съм се възползвал от втората цифра я оставих.Но реално от нея смисъл няма, така че ще управя условието на задачата и ще оставя само броят студенти с техните резултати.

Благодаря!

0
16/04/2015 13:39:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.