Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
DimovIvan avatar DimovIvan 11 Точки

C++Advanced-Maps and Sets - Exercise, Problem - Miners

You are given a sequence of strings, each on a new line. Every odd line on the console is representing a resource (e.g. Gold, Silver, Copper, and so on), and every even – quantity. Your task is to collect the resources and print them each on a new line. 
Print the resources and their quantities in format:
{resource} –> {quantity}
The quantities inputs will be in the range [1 … 2 000]
Examples

Input                Output          
Gold                 Gold -> 155
155                   Silver -> 10
Silver                Copper -> 17  
10
Copper
17
stop 

Input                Output    

gold                gold -> 170
155                  silver -> 10
silver                copper -> 17  
10
copper
17
gold
15
stop    

Изхода ми е същия както е дадено в примерите, но Judge ми размества редовете и не ми приема решението за вярно. Ако е при мен проблема ще съм благодарен ако някой ми посочи къде греша.

https://pastebin.com/XR9CJL79

Тагове:
0
C++ Advanced
sninov avatar sninov 3 Точки

Ти ги разпечетваш както ти ги подаде unordered_map-а, а трябва да ги разпечаташ в реда, в който са ти подадени при входа. Ползвай входния вектор и сет с уникални имена.

Аз също имам проблем, при последните 2 теста ми дава "Runtime Error". Явно се чупи програмата при определен вход, но не мога да открия къде е проблема.  https://pastebin.com/uqPxcpbD

0
08/06/2021 09:02:57
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 313 Точки

Привет, колеги.

@Dimovlan, колегата @sninov е написал проблема ти. Хайде сега да го разрешиш! :)

@sninov
Както се казва - проблема е в нашият телевизор.
Странно за мен последните 2 теста им липсваше "stop" разделителят за край на входа.

Това е абсолютно ОК, ако го пишеше в условието...
Не го пише, респективно няма как да знаете.

Добавил съм "stop" към последните 2 теста.
Настроих Judge да пусни на ново тестовете на всички предали решение на въпросната задача.
Твоето решение вече носи 100 от 100.

Извинявам се за причиненото главоболие.
Поздрави

0
DimovIvan avatar DimovIvan 11 Точки

Благодаря, колега sninov, за съвета! Реших без въобще да използвам unordered_map, но последните два теста и на мен ми гърмяха. И тъкмо щях пак да се жалвам във форума и видях, че маестрото е оправил нещата. Само ми е странно как преди да ги оправи, други колеги бяха получили 100 точки.

1
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 313 Точки

Просто са проверявали дали има нещо във входа.

std::cin също е поток и операторът >> би върнал false, ако го провериш.

0