Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

quickben avatar quickben 966 Точки

Колега хубаво ще е да сложиш в заглавието на темата за кой курс става въпрос, че така както е озаглавена темата не се разбира много.

0
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Благодаря, готово :)

1
Viktor_Boyanov avatar Viktor_Boyanov 21 Точки

Здравейте,

Имам едно въпросче относно домашното. На първа задача името, възрастта и имейла от конзолата ли трябва да се четат?

0
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Здравей,

Не, не съм добавял такава функционалност. Хардкоднал съм 2 теста просто за проверка дали работи задачата

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Ако искаш да скъсаш нервите, на тия дето ще получат твоето домашно за проверка - направи ги да се четат от конзолата. laugh

0
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Хахахаха добра идея, ако ми остане време ще я осъществя laugh

0
04/06/2015 23:50:05
IvayloHristov avatar IvayloHristov 33 Точки

Здравей Сашо,

имам няколко забележки по първата ти задача - Persons:

Конструкторете трябва да са разположени след полетата и преди пропъртитата.

Не виждам да валидираш данните за името и възрастта, а само за мейла.

При отрицателна възраст или над 100 няма да ти даде ексепшън, а по условие не е така.

Интересно ми е как ще валидираш възрастта, след като си я задал да ти е стринг.

И едно въпросче - защо тестваш програмата като задаваш име, фамилия и мейл, а не име, възраст и мейл?

 

2
05/06/2015 16:29:52
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Здравей Ивайло,

благодаря за забележките. Очевидно вчера като съм я писал не съм огледал нещата както трябва. :)

Корекциите са направени :)

1
IvayloHristov avatar IvayloHristov 33 Точки

Супер. Остава само (value < 1 || value > 100) вместо (age < 0 && age > 100)

както и (value == string.Empty || !value.Contains("@")) вместо (value != null && !value.Contains("@"))

0
WindWallk avatar WindWallk 95 Точки

Съгласен съм, благодаря :)

0
Viktor_Boyanov avatar Viktor_Boyanov 21 Точки

Колеги, едно въпросче относно втора задача.

В условието е казано, че само модела и цената са задължителни. След това се казва да се създадат няколко конструктора, които взимат различни параметри. Създаването на конструктор не прави ли параметрите в него автоматично задължителни и по тази логика ако създам няколко конструктора с параметри различни от цена и модел, то тези параметри също ще станат задължителни?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ако имаш конструктор само с модел и цена значи другите са опционални - ти ще можеш в твоето приложение да създадеш обект като му зададеш само тези две неща. Не си длъжен да попълваш останалите.

0
Viktor_Boyanov avatar Viktor_Boyanov 21 Точки

Мерси, мисля, че разбрах какво имаш в предвид.

0
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте колеги,

аз чак сега почнах домашните:

01. Persons

02. Laptop Shop

03. PC Catalog

04. Software University Learning Sytem - опитах да я направя с interfaces, abstract classes, classes

Използвам test class ClassPersonTests verifying the Person class, test class ClassLaptopTests, verifying the Laptop class and the Battery class, test classes ClassComponentTests и ClassComputerTests, verifying the Component and Computer classes, по описаното в MSDN:

Walkthrough: Creating and Running Unit Tests for Managed Code

Едит: добавих още два юнит теста в 01. Persons, показващи че с валидно име и възраст, както и с валидни име, възраст и имейл могат да се инициират обекти от тип Person.

0
22/06/2015 13:08:21
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Щеше да е хубаво да сложиш и един тест, че все пак може да се създаде човек с валидни данни :))

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

@RoYal,

Вярно, не бях се сетила :)

Ей сега ще го сложа :)

-1
george.ivanov avatar george.ivanov 20 Точки

Здравейте,

някой знае ли тези които сме от ниво 1 и записани в курса ООП за 2 седмици, къде и въобщеможе ли да качваме домашни в сайта на Софтуни и от там да има последващата проверка.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.