Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pataroka avatar pataroka 319 Точки

[Useful Info] StyleCop & Re#9.1 или как да си направим живота по-лесен

След като Фил сподели, че официалният инструмент за следене на кода е StyleCop, реших да спретна едно късо видео, което да ви направи живота една идея по-лесен.

Enjoy!

How to integrate StyleCop in Re#9.1

38
C# OOP Basics 12/06/2015 10:15:11
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Полезно. Поздравления за видеото! Ще се радвам и други наши колеги да споделят не само решения и коментари във форума, но и да записват видео.

Видях, че ползваш някакъв непознат за мен софтуер за screen recording. Работи ли надежно? безплатен ли е?

4
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Ползвам BBFlashBack Express. Има го и в платена версия с някакви екстри, но и безплатната версия е доста по-функционална отколкото трябва, особено когато става въпрос за запис на презентация, кратък туториал и т.н. Има и шеър интеграция за директно експортване към YouTube, Blip и други. Не знам дали е надежден, щот реално с това видео му направих сефтето  laugh, но в класациите за скрийн кепчър софтуер из нетя е все сред първите...

 

6
12/06/2015 10:48:45
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Колега, видях, че имаш нещо като review на кода отдясно в VS.
Това нещо подобно на Sublime review-то ли е?
Плъгин ли е?
Как се казва ако е?

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

TOOLS>>Options>>Text Editor>>Избор на език(аз съм избрал All Languages)>>Scroll Bars и там си нацъкваш човки на каквото искаш и ти трябва...

2
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Много ти благодаря! От няколко дена имах идеята да си го инсталирам, но все не стигах до там. Сега го направих за 15мин., благодарение на теб. Единственото, което не ми харесва, че след като дам Clean up ми въвежда много празни редове, а аз по пирнцип не ги обичам. Има ли опция да не го прави(примерно между филдовете, понякога между използваните директиви и тн.), или това си е някакакъв стандарт и трябва да се следва??

 private decimal weekSalary;

private double workHoursPerDay;

0
12/06/2015 14:41:09
pataroka avatar pataroka 319 Точки

По принцип е заложено като правило в StyleCop с идеята, че това прави кода по-четлив. Ако не ти харесва, просто го махни като правило, за което ришарпъра да следи и да форматира като си създаваш къстъм профила. Мисля, че тези, които те касаят са 1513 и 1515. Съветът ми обаче е да ги оставиш и да свикваш да пишеш по този начин. Защото представи си, че трябва да слагаш и документация - какво става - ще нагъчкаш всичко едно след друго ли?

1
12/06/2015 16:39:43
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Добавянето на празен ред се прави за четливост и се счита за добра практика. Затова и е заложено в StyleCop.  Празните редове (както и коментарите) не утежняват програмата по никакъв начин, но правят живота ти доста по-лесен когато трябва да четеш код. Имай предвид, че за изпита ще ти трябват празните редове, тъй като се след да няма предупреждения от StyleCop, така че ти препоръчвам да не изключваш опцията, а да свикнеш да пишеш по този начин.

2
LoKSET avatar LoKSET 160 Точки

Тъкмо и аз след дълго дърпане снощи реших да си сложа R# - мисля че достатъчно потренирах на чисто VS и не би трябвало да ме направи прекалено мързелив :D. Сложих и StyleCop, както и плъгина за Ришарпър, но не разбрах точно по какъв начин се интегрира и си поиграх с него ръчно през всяко съобщение за проблем - наистина е доста тегаво така. Мерси за гайда - така е доста по-лесно. Единствено не съм сигурен дали ми харесва юзингите да са в неймспейса, но може и да свикна.

Между другото - някой ползва ли това https://stylecopplus.codeplex.com/ ?

Малко по up-to-date ми се вижда, но не знам дали е ок като алтернатива.

0
12/06/2015 16:10:54
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Тва ми се струва готин туул, ако отидеш да работиш някъде и там ти кажат пиши по ей такава конвенция. За изпитите тук може и да е малко в повече. wink А и все пак не е баш алтернатива, а плъгин, който ти позволява да редактираш заложените правила както на теб ти е угодно.

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Има си причина using директивите да са в namespace и тя е, че така включените библиотеки важат само за този namespace и не се създава объркване. По принцип ако следваш конвенцията, че в един файл не трябва да имаш повече от един клас (още по-малко пък повече от един namespace) не би трябвало да имаш проблеми.

Имай предвид, че на изпита по КПК се следи форматирането на кода. Демек, трябва using директивите да са в namespace, а не отвън, тъй като се гледа style cop да не вади предупреждения.

0
npaunov avatar npaunov 51 Точки

Здравей,
Първо искам да ти благодаря за страхотното видео! Следвах инструкциите ти, стъпка по стъпка и мога да кажа, че всичко работи прекрасно :))
Имам въпрос за малка персонализация:

След като направя Clean up code, StyleCop подрежда параметрите на конструктора на даден клас един под друг.
Възможно ли е тази опция да се изключи и те да остават на един и същи ред?

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Честно да ти кажа, не знам откъде може да се изключи. Това е правило 1117, което гласи, че параметрите трябва да бъдат или на една линия или всеки на отделна. Предполагам, че това вече си е настройка на самия Ришарпър да преценява кога линията става твърде дълга и да пренася съответния параметър/аргумент на нов ред.

2
a1mbiser avatar a1mbiser 63 Точки

Колега поздравления за видеото беше ми доста полезно да добавя и аз нещичко относно this и Rе# "this quallifier is redundand" (когато resharper-а оцветява this-а в сиво)

мен това ужасно много ме дразнеше ето и как се отстранява :

избирате Resharper => Options пишем this в търсачката и в полето срещу Add/remove 'this' quallifier даваме Do not show и избираме Save за да запазим промените :) ето и screenshot: http://tinypic.com/view.php?pic=ajqo8w&s=8#.VdhKeX3AffY

3
22/08/2015 13:52:13
Piggov avatar Piggov 27 Точки

За тези, които вече са на новия ReSharper (след 9.1), където добавката не се показва (засега поне), могат да си изтеглят 9.1 от тук, а по-стари версии от тук.

0
07/09/2015 14:15:44
raging avatar raging 92 Точки

UP

 

Проверих няколко домашни от първата тема и нито едно не ползва StyleCop , та ползвайте го :)

1
nasun4o avatar nasun4o 15 Точки

Колега дали може да направиш видео с настройките за КПК , ще съм ти много благодарен и не само аз, стига да ти се занимава :)

1
pataroka avatar pataroka 319 Точки

За съжаление съм малко далеч от С# и КПК в момента. А и не мисля, че е нужно ново видео. Достатъчно е да се приложат правилата, за които се следи на изпита.

0
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

за Visual Studio 2015 дали работи този медит, тъй като видях, че StyleCop е до версия 2013?

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

За VS2015 доколкото знам интеграцията на стайлкоп ще е директно като плъгин за ришарпър. Ама май още не е готово... А ако имаш VS2013 с интегриран стайлкоп и ришарпър и после инсталираш VS2015 и му турнеш ришарпър - последният може ползва правилата на стайлкопа за VS2013.

0
nasun4o avatar nasun4o 15 Точки

Колега направих всичко като теб но не ми изкарва Stylecope Run Settings и тнт. VS 2015 ползвам :)

0
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Май беше коментирано вече, че StyleCop все още няма поддръжка за VS 2015. Аз вече имах инсталиран ReSharper 10 и все пак пробвах, да видя какво ще стане. Оказа се, че StyleCop не може да се сработи новия ReSharper във VS 2013, но пък самостоятелно работи. Във VS 2015 StyleCop не се появява, но пък скапва и ReSharper-а. smiley 

За да заработи всичко, ще трябва ReSharper 9, VS 2013 и StyleCop. 

0
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Тъй... Обяснявам едно по едно...

Първо, последната версия на стайлкоп, показана във видеото, работи с Ришарпър до 9.2 мисля... След това не...

Второ, още няма пълна интеграция на стайлкоп за VS2015...

Трето, има вратичка, през която да подкарате стайлкоп правилата през Ришарпър във VS2015. Ето как:

Инсталирате VS2013. След това инсталирате стайлкоп и ришарпър 9.1 или колкото там е максималната версия на ришарпър, която подържа стайлкоп. Интегрирате едното в другото, както е обяснено във видеото и ги настройвате както ви е кеф. Инсталирате VS2015. Ришарпвате го със същата версия на ришарпър, която сте сложили на VS2013. Понеже по дифолт ришарпъра ще вземе сетингите от 13 като се намества в 15, ще следи и ще прилага зададените от стайлкоп правила. Няма да имате видима и модифицируема (ае дали има такава дума:)) интеграция на стайлкоп, но ришарпъра реално ще следи за неговите правила.

Туй то... Надявам се сега да е станало ясно. И... МОЛЯ ВИ, не ми пишете лични съобщения във фейсбук с въпроси защо при вас не се получава инсталацията. Тоя форум за това е направен - за въпроси и отговори...

3
lnaidenov avatar lnaidenov 0 Точки

  Здравей, искам да те помоля ако може да споделиш конфигурационния файл на ришарпъра или на VisualStudio след тази операция. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.