Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

coaster avatar coaster 412 Точки

[HelpGuideNeeded] HW: ASP.NET Web API - Problem 1. Book Shop Service

Здравейте, колеги. Срокът за това домашно мина снощи, но все още се опитвам да го разбера за себе си. Изгледах по няколко пъти свързаните с него лекции от курса, разглеждах кода на други колеги, но всичко ми е хаотично и не разбирам какво се случва.. Засега ми е ясно, че трябва да се използва проектът от DB Apps за Book Shop System - поне това го имам и работи :D След това създаваме ASP.NET web application и добавяме нужните референции, и какво следва оттук натам.. Какво се маха, какво се добавя? Кога идва реда на binding & view моделите? И сигурно ще прозвучи малко нагло, но може ли някой запознат и имащ време и желание, всъщност да обясни накратко основните стъпки при решаването на тази задача?

Тагове:
3
C# Web Services & Cloud
simeon.georgiev avatar simeon.georgiev 62 Точки

Реда на моделите идва веднага :D Разделят се във ViewModels и BindingModels папки, за да е по-добре организирано. Binding моделите се правят като копие на моделите в папката модели за CodeFirst. View моделите се правят по спецификациите- например се прави един клас AuthorNamesViewModel, който има само 2 пропъртита- FirstName и LastName. Той ще трябва, когато се извика Get api/Authors. Като отговор трябва да се върнат само имената на авторите. В контролера отгоре трябва да има създаден един var context= BookShopEntities(). После взимаш context.Authors и ги преобразуваш в AuthorNamesViewModel, който вече се връща като отговор на заявката. Обратно- ако трябва да се слагат неща в базата с POST заявка се ползва Binding модела, чиито пропъртита се използват, за да се създаде един автор. context.Authors.Add този модел, context.SaveChanges()  и готово.Това е умно направено във фреймуърка и не е необходимо да се създава някак AuthorBingindModel-а, само се проверява дали е валиден. EDIT: това видео на мен ми помогна и също това

2
22/08/2015 16:57:53
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Според мен това видео от настоящия курс ще ти отгоговори на повечето въпроси. Аз не не го бях гледал и доста време потроших за да си оправя елементарни грешки по това домашно. Днес попаднах на видеото и ме хвана яд, че не съм го гледал по-рано. Щях да спестя доста нерви и време.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.