Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

СофтУни конференция - Боровец, 17-18 май 2014

Колеги,

Регистрацията за СофтУни Конф - май 2014 е вече отворена. Конференцията е ориентиранакъм начинаещи в програмирането и разработката на софтуер, студенти от Софтурния университет и приятели на СофтУни. Може да се запишете като наблюдател от и след това да платите в офиса на СофтУни или по банков път.

На 16-18 май 2014 г. организираме конференция за студенти от Софтуерния университет (SoftUniConf). Конференцията ще бъде като team building за студентите от СофтУни - присъствени, онлайн и наблюдатели. Ще се запознаем, ще научим много нови неща и ще се забавляваме. Ето детайлите:

  • 2 дни на Боровец - 16-18 май (от петък вечерта до неделя следобед)
  • Теми: ще има по 7-8 лекции на ден, насочени към СофтУни студенти (на ниво начинаещ). Ето няколко примерни теми (ще ги доуточним):
    • Програмиране, регулярни изрази, криптография
    • Linux за начинаещи
    • Скриптови езици (Python, Ruby, JavaScript)
    • Мобилни приложения - първи стъпки в Android
    • Уеб технологии, WordPress
    • Бази данни
  • Цена: около 99 лв. на човек с включени нощувки и храна за целия престой
  • Транспорт: с лични автомобили

Научете повече от сайта на събитието: https://softuni.bg/SoftUniConf.

75
Events
slav_02bg avatar slav_02bg 11 Точки

Много готина идея:))) Аз имам въпрос, понеже живея в София, но съм от Самоков и не ми е проблем да пътувам, може ли да се включа в конференцията без храна и нощувки. Ще следя с интерес къде ще се проведе и ако мога ще дойда!!!

 

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Ами неофициално да. Официално хотелът няма даим хареса идеята.

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

Бих дошла, но ще отговоря след 2-3 дни. С кола съм, мога да взема някой.

Цената ме притеснява в обратен смисъл -100лв за 2 нощувки и ядене за 2 дни ми се струва малко за Боровец, дано не ни хранят с остатъци embarassed

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Като за през лятото не мисля че е малко. 50 лв за Ол инклузив не са малко.. има прилични хотели на морето, в които можеш да си намериш през сезона места за толкова пари. Цената си е перфектна. Много се радвам, че се събират хората ! 

0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Питах журналисти, които пишат за туризъм и казаха, че цената е ок, зависи в кой хотел е естествено, ако ти се вижда ниска то това е защото е извън сезона, но е седмица преди баловете и хотелите така или иначе трябва да се подготвят, ако приемат абитуренти. Мисля, че са си направили сметката все пак 50 - 80, човека от цялата страна няма да си позволят да се издънят и да си създадат лошо име :).

1
Funkerman avatar Funkerman 0 Точки

Бройте и мен..!Аз съм от София но по това време ще съм във Варна.Ако има хора от Варна с кола които биха посетили събитието, бих се придвижил с тях.Ако не, идвам с автобуса и се надявам някой от сф да ме вземе! :)

 

0
JiVeNcE avatar JiVeNcE 21 Точки

Колега аз съм от Варна, и имам намерение да посетя събитието. :) С кола съм, и надявам се ще се събереме поне 4 ма от Варна  и да отидеме заедно. :) 

 

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Идеята е разкошна!!Бройте ме и се надявам да се случи!

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Идеята е много хубава, но правили ли сте сметка колко ще струва пътят с наемане на един или два автобуса? Може би ще е по-евтино?
П. С. Засега не се записвам, за да не подведа някого, графикът ми не е ясен.

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

Сега погледнах разстоянието - около 70км според бгмапс, 4 човека в колата, на мен сметките ми излизат доста добре, предвид планинския маршрут ще смятам 2/3 резервоар, максимум 20лв в едната посока, по 5лв/човек.

В този смисъл аз не бих се записала за автобус, струва ми се много по-неудобно.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки
Пътят ще е с лични автомобили: 5-10 лв. в двете посоки.
1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Доста по-удобно е с кола,пък и не се съобразяваш с всички.

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Аз се записах още веднага щом беше пусната тази тема и сега много се радвам да видя, че има толкова интерес! :)

Само от любопитство имам запитване за храната. Аз лично не съм претенциозна де. Но съм свикнала да се съобразявам с хората, които имат по-специални хранителни навици и винаги имам "едно наум", и ще е хубаво в организацията да се вземе впредвид това. Ако е вид "меню", да може предварително да се посочи вегетарианско, например. Или изобщо... да има индивидуален избор "със" или "без" храна.

Възможен въпрос е и дали ще е възможно някой да пристигне само за един ден... и такива дреболии, за които ще е хубаво да има информация.

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

На шведска маса ще е храната, закуска, обяд и вечеря.За отделните неща ще се доуточняват , първо да се съберем :) 

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Да, разбира се. Сега е само за идеята, но просто е възможно да има хора, които точно тези неща ги възпират, за да се запишат :)

2
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Права си, но аз съм сигурен, че организаторите от екипа на СофтУни ще направят всичко възможно за да удовлетворят нуждите на всички tongue-out

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

И може би не е точната тема, но мислили ли сте за някой по-екстремен и разнобразен тиймбилдинг? Например велопоход на 20-30 км (по силите на всички) до някое подходящо място, с палатки? Доста по-весело и разнообразно е. И с 1-2 автомобила за захранване на мултимедията?

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Идеята ми харесва, ама това не е критерии, понеже аз обичам такива неща и сичко ми харесва. Задай си въпроса обаче колко други биха се навили, колко имат палатки и екипировка за спане на открито и т.н. Според мен това нещо е малко неосъществимо.

1
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Да, и това е вярно. Но пък си е приятно раздвижване. Как да знаем дали е неосъществимо, преди да е зададено като въпрос. :) Съвсем нямам предвид едното мероприятие да замества другото.
Едит: Моята собствена екипировка е доста смешна, но за лятото и в ниското не се изисква нещо особено.  

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

Предполагам, че още сте на етап оферти и проучване, затова да помоля да се предвиди опция и цена за самостоятелно настаняване, за хората, които желаят.

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Привет!

Аз искам да попитам до колко ще ни са полезни темите, които ще включва конференцията? Тъй като аз съм се насочил към  ASP.NET и това, което виждам, че ще ми е полезно е JavaScript лекцията, а другите ще са нещо като за обща култура така ли (моне за мен)? Аз винаги бих искал да науча нещо ново, макар и да е извън полезрението ми, не искам да останете с грешно впечатление, просто ми е интересно.

 

И друго, което ме интересува е дали ще се качат видеа с тези лекции?

 

Благодаря smile

4
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки
Ще се постараем да покрием голям брой теми, които ще бъдат изучавани подробно като курсове в СофтУни: https://softuni.bg/trainings/courses/list. Както винаги, ще запишем и качим видео в YouTube.
0
Tatyana avatar Tatyana 99 Точки

Идеята е повече от перфектна. Едни полезно и приятно прекарани събота и неделя. Поне за мен. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.