Loading...
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

СофтУни конференция - Боровец, 17-18 май 2014

Колеги,

Регистрацията за СофтУни Конф - май 2014 е вече отворена. Конференцията е ориентиранакъм начинаещи в програмирането и разработката на софтуер, студенти от Софтурния университет и приятели на СофтУни. Може да се запишете като наблюдател от и след това да платите в офиса на СофтУни или по банков път.

На 16-18 май 2014 г. организираме конференция за студенти от Софтуерния университет (SoftUniConf). Конференцията ще бъде като team building за студентите от СофтУни - присъствени, онлайн и наблюдатели. Ще се запознаем, ще научим много нови неща и ще се забавляваме. Ето детайлите:

  • 2 дни на Боровец - 16-18 май (от петък вечерта до неделя следобед)
  • Теми: ще има по 7-8 лекции на ден, насочени към СофтУни студенти (на ниво начинаещ). Ето няколко примерни теми (ще ги доуточним):
    • Програмиране, регулярни изрази, криптография
    • Linux за начинаещи
    • Скриптови езици (Python, Ruby, JavaScript)
    • Мобилни приложения - първи стъпки в Android
    • Уеб технологии, WordPress
    • Бази данни
  • Цена: около 99 лв. на човек с включени нощувки и храна за целия престой
  • Транспорт: с лични автомобили

Научете повече от сайта на събитието: https://softuni.bg/SoftUniConf.

75
Events
Dexter avatar Dexter 119 Точки

Чудесна идея, прекрасно място! Единственото което ме възпира да се запиша, още сега, е че тези дати са ми далеч и не мога да планирам още от сега, тъй като е възможно да имам служебни ангажименти. По-напред във времето, ще имам яснота, дали бих могъл да дойда. Ако да > със сигурност ще мога да взема поне двама човека ( защото няма да шофирам аз, и защото колата е малка и отзад няма да е удобно да се возят трима човека ). Идеята за outdoor активитита на ZloboMiR ми допда адски много ( като човек любител на екстремните спортове и планината ). Ако не велопреход ( моят бицикъл, вече не е мой, а все още не съм се сдобил с нов и ще трябва да взема от някой приятел ) то поне един нормален преход, можем да си спретнем, като нищо. ще следя темата и ще пиша по-натам. Благодаря на екипа на Softuni, че имат желание да организират такива неща. :)

1
nostradamos2299 avatar nostradamos2299 2 Точки
Браво страхотна идея!!
0
RadkaGicheva avatar RadkaGicheva 37 Точки

Супер, много добре звучи :) Полезно и приятно ! Надявам се освен тази конференция да има още и за напред, тъй като аз май няма съм в БГ тогава :( Приятно изкарване от мен :)

0
Kibork avatar Kibork 87 Точки

Идвам :) От Пловдив съм с кола. Имам 4 свободни места.

Нямам търпение да се запознаем!

Поздрави,

Димитър!

2
anton.boyanov avatar anton.boyanov 40 Точки

Все още ли имаш места ?

0
Kibork avatar Kibork 87 Точки

Оказа се, че няма да пътувам с колата брат.

Аз съм на лекции от 14:00 до 18:00 вторник ичетвъртък, аможе да пътуваме заедно към София за лекциите от другата седмица, ако и ти ходиш по това време.

FB: http://facebook.com/kibork

Skype: mitio6661

Пиши, ако искаш.

0
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Изникна ми един въпрос, свързан с темите, които ще бъдат включени на конференцията. Понеже гледам, че на 15.04 има семинар за Linux за начинаещи, а после на 15.05 има разработване за Android, искам да попитам дали ще бъдат същите като тези, които ще са на конференцията на Боровец?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

На СофтУни конфа лекциите ще са по-кратки (до 40 минути), но ще се покрият много теми. На СофтУни семинарите всеки четвъртъктемите са по-обширни и обхващат материята по-задълбочено.

За конфа програмата още не е готова. Не мога да обещая, че ще има тема за Linux и Android, защото още нямаме потвърдили лектори.

0
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Ясно, благодаря за отговора! Ще посетя и семинарите в такъв случай. cool

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Не мога да се сдържа, знам че темата е сериозна... Дайте да сменим мястото, за избягване на лоши асоциации? Пък не дай си Боже да се засечем: Линк

0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки
Няма лошо, ще въртим кючеци и while цикли. Ще научим езици, като Pyton и цигански. И ще направим метод izbataNaCarKiro.Get(alkohol), докато заговорим в двуичен код :)
2
pkolarov avatar pkolarov 1 Точки

З съжаление събота (на 17-ти) е работен ден ...

1
ddonchev avatar ddonchev 0 Точки

По принцип работни дни са 10.05 и 31.05.2014. Освен ако няма някакви изменения.

0
RaZzoX avatar RaZzoX 0 Точки

Нямам нищо общо със SoftUni и съм на 17, предполагам че и аз мога да дойда стига да имам ресурсите?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Да, може да дойдеш. Конференцията ще е отворена за всички желаещи.

0
todor_mitev avatar todor_mitev 0 Точки

Звучи много добре и най-вероятно ще дойда.

Къде в Боровец ще се проведат лекциите ако има информация или кога ще може да се разбере, как ще се организират нещата?

ПС. Аз нямам кола, така че ако някой има свободни места или му тябват хора може да пише.

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ще се проведат в конферентната зала на хотела в който ще сме ! А за местата не се притеснявай, ще се съберем преди да тръгнем и ще се разпределим. Никой няма да остане без превоз :) 

0
tinta avatar tinta 4 Точки

Хм, ами аз живея в Самоков - има ли вариант без нощувките? 

 

А относно транспорта - има бусове от автогарата пред Интерпред на всеки половин час, последният тръгва в 20:00 ч.

Пътува се час и возят до гарата в Самоков. От там има бусчета до Боровец, но не знам кога е последния. Аз съм с кола и мога да взема хора нагоре - само трябва да се разберем.

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5295 Точки

Принципно може да се вмъкнеш в залата, едва ли някой ще те изгони. На хотела няма да им хареса, щото губят клиент, но пък иначе ще е голяма разправия да измисляме сега цена за присъствие без храна и нощувки.

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки

Не вярвам хотелът да издребнява толкова, за едни 50-ма ще се правят на любезни пред други 5-ма, като профи хотелиери. :) Но пък може и да греша, последните ми впечатления от "Рила" не са нито пресни, нито добри. Проблеми с персонала нямаше, но в чериризвезден хотел да убиеш над 60 мухи (да, броих си ги) във фоайето, докато играеш белот, е кофти преживяване! 

0
slav_02bg avatar slav_02bg 11 Точки

И аз съм от Самоков, ако решиш да ходиш пиши ако искаш и аз съм навит да ходя без храна и нощувки!!!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.