Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

exploitx avatar exploitx 71 Точки

Това са мойте задачи от домашното за колекции.

Линк

Мисля че задачата от предното домашно, която беше с три звезди, беше в пъти по-трудна от тази, която е дадена с три звезди в сегашното домашно.


А твойто домашно е направено без грешка.Мога само да кажа това, което всички като проверяват домашни пишат,поздрави и успех на изпита.

2
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Забелязах една грешка в 10та задача. В условието е написано да се принтират в азбучен ред. Ако се следва условието в първият пример аутпут-а трябва да е: java softuni to welcome, а то е java to softuni welcome (s е преди t). Поне така смятам аз, ако греша ме поправете.

4
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Прав си!

0
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

И аз като получих java softuni to welcome се изненадах, че в примера не е така. Добре, че и вие сте видели, иначе щях да помисля, че  бъркам нещо. 

0
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Добре, че си забелязал. Направих го с TreeSet и се чудя зашо не работи. И щях да мисля друго решение. :)

0
bacuty avatar bacuty 55 Точки

Здравей,

Погледнах ти 12 задача и си помислих,че ти си пропуснал нещо, а излезе, че аз толкова съм дочела. :)

Понеже останах с впечатлението,че трябва дори и да се повтарят картите да се брои за една та тръгнах да я решавам с

LinkedHashMap<String,HashSet<String>> И се чудя защо не мога да изкарам card face като знак, незасимо от енкодинга.

Та ако някой има обяснение на това благодаря!

Между другото много ми хареса putIfAbsent функцията, която спестява писането на If-ове.

0
23/10/2015 23:51:12
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Здрасти,

най - вероятно е от шрифта проблема..

 

ЕДИТ: Дали съм те разбрал правилно? говориш за suit-a на картата нали? (♠)

0
24/10/2015 09:08:31
t.316 avatar t.316 137 Точки

Здравейте, колеги.

Не съм сигурен, че го разбирам правилно, но на 13 задача не трябва ли да отпечатаме (empty) ако нямаме стринг с дължина над 3. Поне аз така го разбирам условието.

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Възможно е. Въпрос на интерпретация.

Аз го разбирам че трябва да няма аутпут, заради тези скоби около empty.


 

0
24/10/2015 14:07:07
bacuty avatar bacuty 55 Точки

https://github.com/VasilenaDragancheva/JavaClasses/tree/master/JavaCollections

Да си споделя творението, много обичам да имплементирам рекурсии :), понеже на теория е лесно да го разбереш, но на код -друго :).

Само ме запъва момента в binary search-при еднакви няколко стойности(15та задача ми е недовършена в тази част...), но ще препиша от вас :D така да се каже..

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Произволно отворих една задача за сортиране със стриймове и виждам, че си пуснала дефолтното сортиране, след което според зависимост от това дали е АСЦ или ДЕСЦ принтираш от 0 до Н или от Н до 0... Не че не е вярно, но подозирам, че се иска в задачата да имплементираш такава ламбда, която сортира възходящо и такава, която сортира низходящо, за да упражниш ламба експрешъните:))))

1
bacuty avatar bacuty 55 Точки

:) Да,благодаря за забележката, честно казано още се ориентирам в езикаfrown и това го претупах, изгледах вчера едното видео,исках и второ, но точно Вашето не тръгва....и днес и вчера...

0
krisdx avatar krisdx 68 Точки

Здравей,

отностно няколкото еднакви елемтента в binary search: трябва да имаш една проверка ако, числото на middleIndex е равно на числото което търсим. Това значи, че сме намерили числото, но ако има няколко такива, правиш един while-цикъл, да върти докато числото на middleIndex - 1 е равно на това което търсим, и разбира се докато middle индекса е по-голям от 0. 

Тръгнах да коригирам твоя код, но почнах да сменям много неща, затова ако искаш, погледни моето решение. Мисля, че съм го написал доста разбираемо :)

1
25/10/2015 12:14:00
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Здравейте, колеги :)

Този път много закъснях с домашното и нямах много време да разгледам качените в темата решения. Правя го, не за да намирам кусури, а за да видя различни подходи и често намирам нещо ново. 

Според мен няма нищо лошо да се гледат чужди решения, стига преди това да си се пробвал и помъчил да решиш задачата. И след като видиш как се решава, да се пробваш сам да я напишеш, а не просто да препишеш. При копи-пейст нищо няма да остане в главата и после на изпита - излагация. :)

 

1
bacuty avatar bacuty 55 Точки

Абсолютно съм съгласна, понеже считам, че този коментар беше по отношение на моето... "ще препиша".

:)

Ако трябва да съм честна, този binary search още от Lab -алгоритми на C# advanced ме наплаши това, елемнтарно наистина да се досетиш , но предполагам на всеки се е случвало да вижда дървото,но не и гората :).

 

0
naskoni avatar naskoni 68 Точки

Всъщност нямах предвид теб. smiley

Споменах защо гледам чужди решения и се сетих, че в друга тема имаше коментар за преписани домашни.

 

0
bacuty avatar bacuty 55 Точки

Само да уточня,че не с лошо съм се изказала, един вид да се оправдая :D,колкото и да е нелепо да се оправдавам.

Но да, и аз не разбирам каква е логиката да преписваш домашни и да искаш да станеш добър програмист....то не е есе по "Свят и Личност" в училище.

И да е по темата, разглеждах разни tutorial-и (още не съм догледала цялата лекция и не знам дали е споменавано) но аз си мислех, че за всеки метод от stream API се филтрира цялата колекция и после отива към следващият метод,а се казва,че всеки елемент се филтрира от началото до края по т.нар. pipe .

 

0
28/10/2015 20:21:50
zhecho15 avatar zhecho15 6 Точки

djc_bg2015 забелязах, че задачата CountSpecifiedWord не е напълно решена, защото при вход:

It's OK, I'm in.

i

отпечатва 3.

Пробвай да мачваш по регекс: "[^a-z]*" + specifiedWord.toLowerCase() + "+[^a-z]+"

1
28/10/2015 21:22:38
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Мерси за поправката, явно не съм чел условието :)

Даже няма смисъл от патърн и мачър:

https://gist.github.com/vdonchev/f56154f99dd173e4d525

 

PS. С един ред и Stream:

System.out.println(Stream.of(hayStack.split("[^a-z]")).filter(s -> s.equals(needle)).count());

 

1
28/10/2015 22:09:55
zhecho15 avatar zhecho15 6 Точки

Аз разгледах и други твой задачи и те поздравявам за решенията на един ред. Много са добри :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.