Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MKraev avatar MKraev 0 Точки

Request type

Здравейте,

Имам въпрос относно точката за request type от проблем 4 от домашното за listener-и и филтри. Кастнал съм request-a към httpServletRequest, но повечето методи, късаещи информация за request-a ми връщат null.Някой може ли да сподели как го е направил.

Благодаря предварително.

Тагове:
0
Open Courses
asata avatar asata 8 Точки

Бъркаш синтаксиса някаде. 

((HttpServletRequest) servletRequestEvent.getServletRequest()).getMethod()

Тоест > ((каст) евент.рекуест).metod-a

При мен работи

0
31/01/2016 13:23:53
MKraev avatar MKraev 0 Точки

Не трябва ли да прихванеш кой пуска request-a. getMethod() ти връща само get или post (или който метод си ползвал), а то пише да определим дали е login request. Тоест вземаме автора на request-a и ако е логин форма връщаме "login request". За кастването ясно, ама не съм сигурен как да определим вида на request-a. 

0
asata avatar asata 8 Точки

Ами аз го разбирам, че ако е ПОСТ е от логин. Мисля, че няма какво повече да се задълбава.

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Аз направих JSP-то да праща ПОСТ към сървлет, и в сървлета проверявам какъв е рикуеста  по следния начин, понеже всичко ми се случва в service метода.

if(((HttpServletRequest) request).getMethod() == "POST")    {

 

}

А относно на колета отговора, че няма какво да се задълбава не съм съгласен. При логин използваш ПОСТ, като може  да е нещоо подобно на <button type="submit" name="login" value="1" >Login</button>. 

След като се логнеш е може да сложиш бутон за логаут -> като бутона може да е лънк, който води към сървлета (в моя случай):

<a href="/MyServlet?logout=1">Logout</a>

или да е събмит бутон:

<button type="submit" name="logout" value="1" >Logout</button>

В този случай имаш и логин и логаут през ПОСТ. Според мен си ги проверявай кой какъв е, няма лошо от една добра практика.

0
31/01/2016 16:13:37
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.