Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
onefen avatar onefen 27 Точки

Homework: Function and Function Expresion Problem6. DOM Traversal

Здравейте. Имам проблем със задача 6 от домашното - DOM Traversal. Следният ред ми се дъни:

var element = document.querySelector(selector);

дава ми : ReferenceError: document is not defined

въпреки, че съм си добавил един script tag в index.html на края на бодито за да му окажа моя js файл:

<script type="text/javascript" src="traversal.js"></script>

В друг вариант:

var startNode = document.getElementsByClassName(selector);

ми дава същата грешка.

Някой може ли да ми каже къде е проблемът.

Тагове:
0
JavaScript Advanced
ppbaev avatar ppbaev 156 Точки
<script type="text/javascript" src="traversal.js" defer></script>

Пробвай това. Идеята е, че вероятно скрипта се изпълнява преди да е зареден докрай html-a. defer задържа изпълнението докато всичкия html не e зареден.

0

Пробвах го току шо, но не.

Не е това.

Но благодаря все пак

0
ppbaev avatar ppbaev 156 Точки

Може ли да дадеш целия код, при мен тези два реда копирани едно към едно си работят и в chrome, и в mozila и в IE.

0
Filkolev avatar Filkolev 4428 Точки

Дай линк към целия код, за да пробваме.

0

Ами сега пробвам с твоя код Фил

https://github.com/Filkolev/SoftUni/blob/master/Advanced%20JS/Homeworks/Homework-01-Functions/06.domTraversal.js

Понеже моя се издъни и пробвах и друг но все едно и също

Дъни се на първия ред в който види document. с Reference error

Даже и твоя код не тръгва по същата причина

Нещо не може да направи връзката между javascript-a и html-la

0

Може би трябва в самия java script файл да му окажа някак си къде му е html-a

0
Filkolev avatar Filkolev 4428 Точки

При мен моят код си работи. Може би нещо не правиш както трябва. Качи някъде файловете, които ползваш, и обясни стъпка по стъпка какво точно правиш; може да дадеш и скрийншот на грешката. 

JS файловете няма логика да знаят за кой html са закачени, това би било доста неудобно. Идеята е като напишеш един скрипт да може да го ползваш където си искаш. По същата логика като ползваш примерно List<T> в C# пишеш using System.Collections.Generic отгоре на файла, в който искаш да го ползваш, но не ти се налага да ходиш в самия клас List<T> и да му кажеш, че ще го ползваш в еди-кой си клас от твоето конзолно приложение.

0
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Почти съм убеден, че се опитваш да си ръннеш кода в конзолата на Уеб Сторм и съответно не става през node.js

Кода ти най-вероятно си работи в браузърската конзола.

0

И защо да не работи и през webstorm?

Къде е разликата?

0
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

document e част от DOM (Document Object Model) а такова животно в node.js няма (пускайки кода през WebStorm, го пускаш през node.js), има node модули .. но това е по-скоро за back-end.

Учим Front-End такаче съветът ми е да  ползваш/свикваш повече с browser-а това е native средата на 1 Front-End Developer.

0