Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

onefen avatar onefen 27 Точки

Homework: Function and Function Expresion Problem6. DOM Traversal

Здравейте. Имам проблем със задача 6 от домашното - DOM Traversal. Следният ред ми се дъни:

 var element = document.querySelector(selector);

дава ми : ReferenceError: document is not defined

въпреки, че съм си добавил един script tag в index.html на края на бодито за да му окажа моя js файл:

<script type="text/javascript" src="traversal.js"></script>

В друг вариант:

 var startNode = document.getElementsByClassName(selector);

ми дава същата грешка.

Някой може ли да ми каже къде е проблемът.

Тагове:
0
JavaScript Advanced
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки
<script type="text/javascript" src="traversal.js" defer></script>

Пробвай това. Идеята е, че вероятно скрипта се изпълнява преди да е зареден докрай html-a. defer задържа изпълнението докато всичкия html не e зареден.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Пробвах го току шо, но не.

Не е това.

Но благодаря все пак

0
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

Може ли да дадеш целия код, при мен тези два реда копирани едно към едно си работят и в chrome, и в mozila и в IE.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Дай линк към целия код, за да пробваме.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Ами сега пробвам с твоя код Фил

https://github.com/Filkolev/SoftUni/blob/master/Advanced%20JS/Homeworks/Homework-01-Functions/06.domTraversal.js

Понеже моя се издъни и пробвах и друг но все едно и също

Дъни се на първия ред в който види document. с Reference error

Даже и твоя код не тръгва по същата причина

Нещо не може да направи връзката между javascript-a и html-la

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Може би трябва в самия java script файл да му окажа някак си къде му е html-a

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

При мен моят код си работи. Може би нещо не правиш както трябва. Качи някъде файловете, които ползваш, и обясни стъпка по стъпка какво точно правиш; може да дадеш и скрийншот на грешката. 

JS файловете няма логика да знаят за кой html са закачени, това би било доста неудобно. Идеята е като напишеш един скрипт да може да го ползваш където си искаш. По същата логика като ползваш примерно List<T> в C# пишеш using System.Collections.Generic отгоре на файла, в който искаш да го ползваш, но не ти се налага да ходиш в самия клас List<T> и да му кажеш, че ще го ползваш в еди-кой си клас от твоето конзолно приложение.

0
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Почти съм убеден, че се опитваш да си ръннеш кода в конзолата на Уеб Сторм и съответно не става през node.js

Кода ти най-вероятно си работи в браузърската конзола.

0
onefen avatar onefen 27 Точки

И защо да не работи и през webstorm?

Къде е разликата?

0
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

document e част от DOM (Document Object Model) а такова животно в node.js няма (пускайки кода през WebStorm, го пускаш през node.js), има node модули .. но това е по-скоро за back-end.

Учим Front-End такаче съветът ми е да  ползваш/свикваш повече с browser-а това е native средата на 1 Front-End Developer.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.