Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

aanguelov avatar aanguelov 219 Точки
Best Answer

var town = Console.ReadLine().ToLower();

town == "Sofia"

 

1
DimitarGR avatar DimitarGR 0 Точки

Смотана грешка, благодаря ти ! :)

0
harizanov87 avatar harizanov87 6 Точки

 И при проверка на plovdiv -20 при положение че имаш знак > или = на -1 няма да изпише ерор а -1 :) 

0
georgitodoroff avatar georgitodoroff 0 Точки

И аз не мога да разбера, къде ми е грешката ?
Ето кода ми: https://pastebin.com/TX3X3SL8

0
ratatui82 avatar ratatui82 1 Точки

И аз запънах на същата задача.Когата въведа Sofia, 1500 получавам error

Ето и кода ми http://pastebin.com/MGud0ijn

0
17/12/2016 17:42:14
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Същата грешка като OP. Може би просто не си прочел темата, но както и да е. ToLower() връща копие на въведения низ така, че да няма главни букви. След този ред

var town = Console.ReadLine().ToLower();

и въвеждане на "Sofia", стойността на променливата town e низът "sofia". По този начин, сравнението в първия if се проваля, защото сравняваш "sofia" със "Sofia", и сравнението е неистинно. Или въвеждай имената на градовете без да ги ToLower()-ваш, или сравнявай с ToLower()-та стойност.

 

P. S. Има една много примитивна техника за дебъгване в случай като този, и не само - изведи стойността на променливата на която се преполага, че присвояваш стойност в сравненията, и помисли защо притежава тази стойност. В този случай, ако беше извел стойността на commissions в края на програмата

Console.Write(commissions); 

щеше да установиш, че изпълнението на програмата никога не засяга първото сравнение (със "Sofia"), и оттам да продължиш с инспекцията.

1
ratatui82 avatar ratatui82 1 Точки

оуу разбрах го.Трябва да сменя имената на градовете да са само с малки букви при всички if-ове,

if (town == "Sofia")  -->  if (town == "sofia")

 

Благодаря за разяснението!

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Използвай pastebin за дълъг код във форума!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.