Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milkopg avatar milkopg 47 Точки

[Java Web Development] Домашно за Topic 7 - Spring Security

Нещо не мога да разбера как трябва да се организира UI-я в домашното за лекция 7.

Пише, че трябва да се създаде нова Bank Rigister страница, в която има таблица с 4 колони и 2 бутона New Account & Operation.

Въпроса ми е:

Input полетата които трябва да се изведат от New Account & Operation бутоните в същото jsp ли трябва се изведат и различните колони като Initial Amount и Operation – deposit/withdraw да ги скриваме или показваме в зависимост от правата и всичко това да бъде в същото jsp или да създадем 2 допълнителни jsp-ta едното за нов акаунт и другото за извършване на операции и като се извършат операциите да се връща пак към главната Bank Register страница.

 

Ще съм благодарен ако някой даде повече информация

Тагове:
1
Java Web Development
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

целта на домашното е да ви даде бизнес изискване, на което вие да измислите дизайн и имплементация.

Дали ще сложиш всичките елементи в една страница и ще ги показваш и криеш, по какъв начин ще се показват и крият елементите в този случай, дали ще са отделни страници е ваш избор.

Жокера от мен е - стреми се да правиш прости файлове без значение дали са с Java код, HTML или друг програмен език.

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Благодаря за отговора Деян,

В случая не трябва ли да има в New Account екрана и username - това липсва в описанието на задачата. В реда на нещата е като се създава нов акаунт да се задава и username на потребителя? Никъде другаде не се въвежда този код, а ще трябва да го визуализираме в началната страница.

от домашното:

“New Account” button for creation of new accounts leading to page with the following:
 Form for input:
           Account Number
           Initial Amount
           Account Currency

0
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

като се комбинира със security частта потребителя ще се взема от SecurityContextHolder-a както показах в края на лекцията - т.е. username съответства на логнатия потребител.

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Да това го знам за вземането на потребителя от SecurityContextHolder, но все отнякъде трябва да се въвете полето username i.e. ivan, pesho и тн. Идеята ми беше, че никъде в условието не видях да се въвежда username в New Account или в Operation екрана. Това поле го има само в

Table with columns:
 Username
 Account Number
 Current Amount
 Account Currency

А това доколкото разбирам, е readonly поле, което за да се визуализира трябва да се попълни от някъде.

Прав ли съм или изпускам нещо?

 

0
aivian avatar aivian 51 Точки

Имам проблем с DispatcherServlet. Направих страница bankRegister и контролер BankController, но когато достъпя съответното URI, което съм посочил в @RequestMapping, ми дава Not Found и в конзолата пише следното: WARN : org.springframework.web.servlet.PageNotFound - No mapping found for HTTP request with URI [/bank/bankRegister] in DispatcherServlet with name 'appServlet'. Странното е, че на предния проект нямаше такава грешка, макар че направих същото. Единствената промяна по конфигурациите е смяната на версията на Джава.

Проект

0
01/03/2016 19:53:58
deyan.zhekov avatar deyan.zhekov 159 Точки

Здравей,

в момента не мога да сваля самия проект и да го тествам при мен, но на пръв поглед по кода всичко изглежда наред.

Имаш ли друго приложение качено на tomcat-а?

Пробвай и десен бутон върху сървъра -> Clean Tomcat Work Directory... 

0
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Здравей,

при мен твоя проект работи и се зарежда url http://localhost:8080/bank/bankRegister

това е от твоя код

Username Account Number Current Amount Account Currency

 

По скоро нещо е локално при тебе, ако имаш повече проекти към този сървър ги премахни и остави само този с домашното.

0
02/03/2016 09:22:25
aivian avatar aivian 51 Точки

Сега опитах пак и се е оправило. Явно нещо от компютъра е било.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.