Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

raging avatar raging 92 Точки

.equals

2
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Мерси, стана! :)

+1

0
IliyanKordev avatar IliyanKordev 50 Точки

Опита с .Equals. Ако така не става виж,  да не би да имаш символи на кирилица в думите. Примерно на едното място 'е' да ти е на латиница, а на другото на кирилица. 

Надявам се, да съм ти помогнал!

0
23/03/2016 17:05:42
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Да, помогна. Мерси! :)

+1

0
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Здравей,

Едно от първите неща които се учат за Java е, че за сравняване на Стрингове се използва Equals. Сравняването на низове с оператора == в Java е груба грешка, защото този оператор сравнява адресите на низовете, не техните стойности! За сравняване на низове използвай методите equals() / equalsIgnorecase() и compareTo() / compareToIgnoreCase() и проверявай за из­рично за null, защото извикването на equals() върху null стойност предизвиква NullPointerException.

5
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Ахам...

Тази част ми е обягнала, значи. Да с ".equals" проработи и довърших задачката..

Благодаря! :)) +1

0
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

За да не правя нова тема за един елементарен въпрос от един ред ще го задам тук в тази.

System.out.printf("%10s|", Integer.toBinaryString(a).replace(' ', '0'));

Този ред код е част от задачката за форматиране на числа от домашното. Питам се само, защо не работи .replace метода?

При въвеждане на а = 2, принтира "10" и 8 празни места...

0
23/03/2016 18:05:21
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Пробвай така:

String binary = String.format("%10s",Integer.toBinaryString(firstNumber)).replace(' ', '0');
System.out.println(binary);

 

1
23/03/2016 18:16:19
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки
String binA = Integer.toString(a,2);

        System.out.printf("|%-10X|%010d|%10.2f|%-10.3f|",
                a, Integer.parseInt(binA), b, c);

аз го направих така - първо прехвърлих десетичното число в стринг (да го изпише като binary) след това когато пробвах да изпиша нули пред стринга с "%10s", binA и при мен изписваше само 10 празни места, да добавя нули отпред не стана и затова се разрових. Накрая отрких, че 0-ли пред стринг не можеш да добавиш, затова стринга binA го парс-вам отново към целочислено число ( ако в твоя случай а = 2 , стринга е станал 10). С "%010d" си изписваш числото (10) и добавяш отпред нули докато запълниш зададената ширина от 10 символа.

Малко объркано обясних май но - с 2 думи: след като го направиш на стринг го парсни отново към int и ползвай плейсхолдъра за целочислени числа - с него можеш пред числото да си добавяш нули.

1
23/03/2016 18:24:22
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Благодарско, сега го изкара.

Явно трябва, да се форматира отделно в стринг и после да се принтира, a не да се форматира директно в sout-a...

Ясно, мерси! :))

+1

П.п - Евела, на хейтъра, който ми е дал -1 за това, че не съм разбрал нещо и съм пуснал тема за да го науча... :)

Жив и здрав! :*

0
23/03/2016 18:32:33
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.