Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Форматиращ низ - Въпросче(Онлайн студент)

Някой може ли да ми обясни на кратко как работи тази конструкция например:
        Трябваше ми да показвам 2 знака след запетаята и видях, че в документа с упражнения е използвано нещо такова

Console.WriteLine("{0:f2}", variable);

аз използвах преди това нещо, което видях в стаковърфлоу

Console.WriteLine(String.Format("{0:00.00}",variable,2))";

интересно ми е някой, ако може да ми обясни малко по-дийп как работят тези конструкции, че в момента ги пиша на изуст и не ми е приятно. 

Благодаря предварително. angel 

2
Programming Basics 04/04/2016 23:23:29
petar.dimitrov.86 avatar petar.dimitrov.86 450 Точки
Best Answer

Глава 4 на книгата дава допълнително информация и още различни начини за форматиране, използвайки шаблони/placeholder-и {0}. Има достататъчно примери за да се прецени функцията на дадено форматиране. Линк към главата (в средата горе-долу почва инфото за форматирането) :

http://www.introprogramming.info/intro-csharp-book/read-online/glava4-vhod-i-izhod-ot-konzolata/

По-подробно инфо от това ли ти трябва?

2
04/04/2016 23:34:02
Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Като гледам тук е описано всичко доста добре, ето какво ще правя в ранните часове на вторничната сутрин. Благодаря ти. smiley

4
04/04/2016 23:41:04
ralitsa_d avatar ralitsa_d 171 Точки

И двата записа форматират променливата с точност 2 знака след десетичната запетая.

В случая с

Console.WriteLine("{0:f2}", variable);

символът 'f' указва число, а '2' - точността или броя знаци след десетичната запетая.

Ако искаш 3 знака след десетичната запетая, ще напишеш f3 и т.н.

Записът 0.00 на практика прави същото - броят на нулите след десетичната запетая указва точността, с която ще принтираш числото.

Можеш да прочетеш повече по въпроса за форматиране на низове в книгата Въведение в програмирането, глава Вход и изход от конзолата.

Успех :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.