Как да ползвам Break в този код

Как да ползвам Break в този код

Filkolev avatar Filkolev 4425 Точки

break е ключова дума, която се ползва за прекратяване изпълнението на цикъл, няма как да го ползваш в условна конструкция. Ако искаш да прекратиш изпълнението на програмата, ползвай return.

А защо не парснеш директно към sbyte? Може да ползваш TryParse, който ще ти върне true/false и нататък си продължаваш с твоята логика. Малко е излишно да парсваш към long, след това да кастваш към ulong, и на трета стъпка проверяваш дали си в границите на sbyte.

1
Bars1967 avatar Bars1967 3 Точки

Само да уточня - аз съм в самото начало. Затова и въпросите ми са малко "дървени".
Ще опитам нещата, за които ми пишете.
Искам да благодаря за това, че отделяте от времето си и ми отговаряте!

0

Аа - това е само началото на кода, в този му вид се наложи да кастна ulong защото към края не искаше да ми приеме числата - станаха големи

Иначе ето го целия

0
07/07/2015 21:49:08

Идеята е да напиша число и да получа отговор кой тип е най-подходящ за него. Ясно, че може да се запише в няколко, но аз искам да получа "оптималния"

0

Недей да копираш повече от 10-15 реда код във форума (виж правилата). Ползвай Pastebin.com примерно.

0

Ок, извинявам се!
Тъкмо щях да го премахна

В общи линии - мисля, че успях да обясня идеята.

0

"Най-подходящ тип" е доста условно. По принцип най-подходящо е да се ползват типовете по подразбиране (int, double), защото в доста случаи може да се наложат каствания, а това е бавно. Ако имаш предвид най-тесния възможен тип - не знам лесен начин да се провери; може да започнеш от най-малките (byte/sbyte) и да вървиш към по-големите докато не намериш този, който търсиш.

0

Точно така го направих и се получи.
Сега се опитвам да разбера по какъв начин, след като ми посочи най-тесния възможен тип, да се върне в началото при Console.ReadLine, а не да затварям конзолата след return и да я отварям отново, за да проверя друго число.

0

Тук става с цикли. Избързваш според мен. Мини поне лекциите до цикли включително и тогава ще може да правиш такива логики; в момента знанията ти явно са още начални. Това е все едно да знаеш азбуката до средата и да опитваш да пишеш изречения. Съвсем скоро ще стигнеш и до това ниво, но в момента се мъчиш излишно.

0

Да. :)
Аз домашното го направих по лесния начин, след това се заиграх и ...
То малко като наркомания - като започна и деня станал нощ.

0