Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ioanna.konova avatar ioanna.konova 47 Точки

Homework - Math for Developers - october 2015

Здравейте, колеги! smiley

Това е решението ми на задачите от първото домашно - http://dox.bg/files/dw?a=f8e7b86d33

Мисля, че нямам грешки, но ако откриете такива, ще се радвам да ги споделите!smiley

14
Programming Basics 19/10/2015 20:54:49
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Здравейте, понеже съм се упражнявал около един месец, се опитах да напиша домашните на Visual Studio. 

 

Ето резултата. 

https://github.com/alexmitev/ProgrammingBasics/tree/master/MathForProgrammers

Дано съм бил полезен на някого.

4
AlexanderBegov avatar AlexanderBegov 0 Точки

Здрасти,

и при мен са така отговорите!

 

0
inktech.n.kikov avatar inktech.n.kikov 42 Точки

Здравейте и при мен отговорите са така.Смятам да пробвам да напиша и логиката :)

1
jumpforjoy avatar jumpforjoy 12 Точки

Здравей,

Кода за простите числа е супер, само аз бих добавил един "break" след "isPrime = false;" на ред 31, понеже вече е ясно, че числото не е просто и няма нужда да се проверява до края. Така ще излезеш от цикъла и ще продължиш със следващото число. Сега няма да забележиш разликата, но при 100000-ото число, да речем, вече е друго. То и с "break" пак се зори малко. :) Пробвай, ако ти е интересно.

for (counter = 2; counter <= (int)Math.Sqrt(number); counter++)
            {
                if (number % counter == 0)
                {
                    isPrime = false;
                    break;
                }

            }

Дано да ти е от полза за в бъдеще и успех!

2
21/10/2015 15:53:14
jumpforjoy avatar jumpforjoy 12 Точки

Здравей,

Относно втората задача. Пак е супер :), но явно позициите започват от 0, а не от 1 и затова има разминаване с една единица в позициите, които получаваш в сравнение с тези на Йоанна - 12 и 18 вместо 11 и 17. Започват от нула, понеже от 0 наляво (-1, -2, -3,...) също има редица (1, -1, 2,...). Като логика е вярно! Аз само бих пропуснал конкатенацията (обединяването на стрингове) на ред 34:

if (temp == firstPrime || temp == secondPrime || temp == thirdPrime)
            {
                Console.WriteLine("{0} is at position {1}", temp, countPosition);
            }

Конкатенацията също изисква ресурси и време.

До скоро! :)

1
alex.mitev avatar alex.mitev 20 Точки

Да, мерси. За break не обърнах внимание- наистина няма смисъл да върти докрай, ако видим от предните позиции, че не е просто.

За номера на позицията, погледнах гугъл, видях и двата варианта, и си избрах единия:)

 

 

 

0
kvalkov avatar kvalkov 5 Точки

Aha

0
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Здравейте на всички! Отделно от кода, искам да препоръчам LINQPad за писане на кратки програмки като тези за домашното. Това ме улесни, защото не ми се налагаше да създавам нов проект за всяка задача. Надявам се това да ви е полезно. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.