Професионална програма
Loading...
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

High-Quality Code - Solid Principle In Software Design[Homework]

Здравейте,

най-накрая домашно, което да ми допадне за писане. Не знам на вас дали ви беше интересно, но лично на мен това ми беше най-приятно. Искам да го споделя с вас и дадете съвети, ако има нещо объркано: 

Logger

Тагове:
3
C# OOP Advanced 27/01/2016 09:29:05
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Здравейте!

Ето и моето домашно. Ще се радвам на всякакви съвети и feedback.

:)

1
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Здравей Тони! 
Дойде ми на ум да ти напиша едно две неща :) :
1. Не оставяй неизползвани импортнати библиотеки отгоре, не ти трябват най-малкото.
2. В SimpleLayout, метода FormatMessage можеш да приемаш много на брой аргументи, което не е правилно, защото програмата ще се компилира и при един подаден параметър, но при изпълнението ще гръмне, а така или иначе знаеш, че ще използваш само 2. В Append пак приемаш доста аргументи, каква е причината за това ?
3. Мисля, че с тези enum-ерации си усложняваш работата, особено при апендването.

1
ToniBeliyashki avatar ToniBeliyashki 11 Точки

Здравей Мишо! 
За библиотеките си прав да... винаги забравям да ги махна.
Относно броя параметри - опитах се да обхвана възможно най-много варианти на Appender-и и Layout-и, тъй като не е казано, че например един бъдещ Appender, няма да може да append-ва освен съобщение, ReportLevel и дата, и някакви други неща. При което, ако сигнатурата на методите в самите ILayout и IAppender е с точно определен брой и точно определен тип параметри, ще се наложи да се бръкне в кода и да се добавят новите параметри. 
Може би не съм разбрал условието правилно.
А това с enum-ерациите го написах за да може да се имплементира другата логика.

Иначе благодаря ти за feedback-a. :)

0
28/01/2016 12:54:59