Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dargo avatar Dargo 44 Точки

Привет,

С формулата за намиране на броя на комбинации (реда не е от значение) без повторение (един не дава наздравица със себе си) получавам 66 пъти.

Поздрави

2
zhivko1985 avatar zhivko1985 34 Точки

Явно ще трябва да се съберем 12 души и да вземем доста бира...

0
Dargo avatar Dargo 44 Точки

Може би отговора е 0, ако се разбира от условието, че 12 души пият от една бира.

0
Kalisto avatar Kalisto 0 Точки

n!/k!(n-k)! = 66 -> n=12, k=2

 

0
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Така се получи, само защо к е 2 ?

Edit: Защото за едно "дзън" трябва двама човека да ударят чаши xD

0
22/09/2016 23:34:23
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Да , за да има чукване трябват 2ма човека

0
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Да, сетих се в един момент и доста тъпо се почуствах :D нещо толкова елементарно

0
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Добре, нещо го бъркам като го смятам с формулата. Може ли да ме коригирате къде греша.

   n!
--------
r!(n−r)!

Което изглежда така

479001600
---------
39916800 * 1


Което е 12 а знам че отговора е 66.

Някой да хелпне :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.