Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pezereto avatar pezereto 15 Точки

[Data Structures] 01. Linked List (Java)

Привет и ако може някой да ми каже по какъв начин да изпратя първата задача от заглавието в judge  за да не ми дава грешка при компилиране.
Също така (до лекторите или тези които изготвят задачите на JAVA) може ли да бъдете малко по описателни какви точно са изкискванията на една задача: по какъв начин трябва да се праща в judge, какви грешки да предизвиква програмта. 
Относносно втората задача (скелета от инстанцията на курса) е качен два пъти в архива. И не разбирам какво правят 5ти и 6ти тест от скелета,
 

Тагове:
2
Структури от данни и алгоритми 29/05/2017 16:34:03
elena.nikolova2 avatar elena.nikolova2 63 Точки

Здравей, 

Трябва да пратиш .zip архив, съдържащ класовете LinkedList.java и Мain.java (който може и да е празен, стига вътре поне да имаш main метод). Не знам дали и при тази задача е така, но при други (например ReversedList) на мен ми гърмеше с Compile time error, ако някой от методите не е кръстен както е казано в условието на задачата (естествено по конвенциите на Java - camel case) Надявам се да помогнах, ако не сподели кода :) 

Също така 5ти тест проверява при добавянето в началото на листа на числата от 0 до 99 (след добавянето им подредбата им ще изглежда така: 99, 98, 97 ... 0 ) дали ако forEach-неш листа ще ти върне съответните стойности. 6ти тест е аналогичен, само че всеки път се добавя нов елемент най-отзад и очакваната подредба ще е 0,1,2...99

Успех!

3
29/05/2017 18:09:24
pezereto avatar pezereto 15 Точки

Да но не, ти итерираш през листа и сравняваш не елемента от листа а размера му 

Assert.assertEquals(expected++, list.size());   

които по никакъв начин не се променя :D.

https://pastebin.com/xqhSzMdy   - кода от LinkedLista - качих го в judge  точно по указаните условия ........ за всички други задачи проработи но за тази .... греда. 

0
elena.nikolova2 avatar elena.nikolova2 63 Точки

Моя грешка, просто проверява дали листа има толкова елементи, колкото са добавени :D

Иначе за задачата и аз не намирам причина да не ти я приеме, ако искаш сравни с моето решение - https://github.com/mitkovaelena/DataStuctures_Mai2017/blob/master/02.StackQueue/src/lab/linkedList/LinkedList.java

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.