Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

akiprov avatar akiprov 20 Точки

[C# OOP Basics] Defining Classes - Oldest Family Member

Поредно домашно, поредна доза мъки с безмълвния клиент...
Изпълних условието на въпросната задача, като пробвах всички специални случаи, за които се сетих:
- членове на семейството на еднаква възраст - веднъж пробвах да взема само този, който е "роден" първи, друг път да отпечатам всички набори по ред на постъпване, а третия път пък ги подредих по азбучен ред
- хора с идентични имена - пак два опита подобни на тези горе, с изключение на този с пореждането по азбучен ред по обясними причини
- човек без име - следвам инструкциите от предходната задача, върху която надграждаме, а именно - задава му се име "No name".
 Оттук още два случая - веднъж пропускам тези с име "No name" при търсене на най-възрастния, а друг път ги включвам
- човек без възраст - пак по примера на предишната задача - default age = 1

Може би трябва да проверим входните данни за персони с повече от едно лично име (виетнамски, индонезийски, арабски и т.н.) или пък десетични години (бебета на Х месеца => 0.Х години)?

Какво конкретно искаш от мен, уважаеми клиент? Ето провеждаме работна среща в момента.
Кажи ми всички крайни случаи, с които си се сблъсквал през годините.

Тагове:
0
C# OOP Basics 13/02/2018 13:40:48
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

Не разбирам какъв ти е въпросът. Ако искаш някой да ти помогне, дай код. Според мен проблемът ти не е в крайните случай, а по-скоро в притенциозния judge.

0
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

Излишно си усложнил задачата. Разбирам те, защото всички вече сме наплашени от скрити тестове в Judge... Препоръчвам ти да започнеш да я решават отначало, като вече знаеш, че няма скрити тестове. Опитах се да оправя това, което ми се струваше нередно в кода, но упорито продължава да ми дава "Грешка при компилация" по необясними за мен причини. Съветът ми е, когато имаш пропъртита, в конструкторите да сетваш тях, а не полетата.

1
13/02/2018 15:36:27
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Уместна забележка! До сега не бяхме работили с полета и се оплетох с малките и главните букви.
Ако оставя само property-тата, програмата създава ли скрити полета?
 

0
13/02/2018 15:28:36
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

Създава си, да, но не знам дали това се тества в Judge.

0
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Получи се! Пуснах решение, при което имам клас само с три property-а и никакви полета. При това третото property е read-only и се калкулира от другите две. Judge разчете всичко безпроблемно.
Благодаря за съветите и отделеното време!

0
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

Току-що ти тествах решението ти на стратегията "C# project/solution" и мина 100/100. На Judge нещо му е много лошо...

0
13/02/2018 15:01:54
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.