Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

C++Advanced-Maps and Sets - Exercise, Problem - Miners

You are given a sequence of strings, each on a new line. Every odd line on the console is representing a resource (e.g. Gold, Silver, Copper, and so on), and every even – quantity. Your task is to collect the resources and print them each on a new line. 
Print the resources and their quantities in format:
{resource} –> {quantity}
The quantities inputs will be in the range [1 … 2 000]
Examples
 
Input                Output          
Gold                 Gold -> 155
155                   Silver -> 10
Silver                Copper -> 17  
10
Copper
17
stop 

Input                Output    

 gold                gold -> 170
155                  silver -> 10
silver                copper -> 17  
10
copper
17
gold
15
stop    

Изхода ми е същия както е дадено в примерите, но Judge ми размества редовете и не ми приема решението за вярно. Ако е при мен проблема ще съм благодарен ако някой ми посочи къде греша.

https://pastebin.com/XR9CJL79
  

Тагове:
0
C++ Advanced
sninov avatar sninov 3 Точки

Ти ги разпечетваш както ти ги подаде unordered_map-а, а трябва да ги разпечаташ в реда, в който са ти подадени при входа. Ползвай входния вектор и сет с уникални имена.

 

Аз също имам проблем, при последните 2 теста ми дава "Runtime Error". Явно се чупи програмата при определен вход, но не мога да открия къде е проблема.  https://pastebin.com/uqPxcpbD

 

0
08/06/2021 09:02:57
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колеги.

@Dimovlan, колегата @sninov е написал проблема ти. Хайде сега да го разрешиш! :)

@sninov
Както се казва - проблема е в нашият телевизор.
Странно за мен последните 2 теста им липсваше "stop" разделителят за край на входа.

Това е абсолютно ОК, ако го пишеше в условието...
Не го пише, респективно няма как да знаете.

Добавил съм "stop" към последните 2 теста.
Настроих Judge да пусни на ново тестовете на всички предали решение на въпросната задача.
Твоето решение вече носи 100 от 100.

Извинявам се за причиненото главоболие.
Поздрави

0
DimovIvan avatar DimovIvan 16 Точки

Благодаря, колега sninov, за съвета! Реших без въобще да използвам unordered_map, но последните два теста и на мен ми гърмяха. И тъкмо щях пак да се жалвам във форума и видях, че маестрото е оправил нещата. Само ми е странно как преди да ги оправи, други колеги бяха получили 100 точки.

1
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Просто са проверявали дали има нещо във входа.

std::cin също е поток и операторът >> би върнал false, ако го провериш.

0
Stelianvs avatar Stelianvs 0 Точки

Благодаря, и аз имах главоблъсканици с тези рънтайм еррори

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.