Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dZf1aeA-NLulchev avatar dZf1aeA-NLulchev 5 Точки

6 Задача - C++ March

Здравейте! Направил съм задачата, в джъджа резултата ми е 100%. Искам да сложа едно условие в началото на кода ( числото, което се въвежда, трябва да бъде равно или повече от две ) и добавих един цикъл в самото начало: 

#include<iostream>
using namespace std;
int main()
{
	int a, b, n; 
	cin >> n;

	if (n < 2)
	{
		//N трябва да е поне 2
		cin >> n;
	}
       
	else

	{
			for (a = 1; a <= n; a++)
			{
				for (b = 1; b <= n; b++)
				{
					if ((a == 1) || (a == n))
						cout << "*";
					else
					{
						if ((b == 1) || (b == n))
							cout << "*";
						else
							cout << " ";
					}
				}
				cout << endl;
			}
	}

	return 0;
}

Проблема е, че ако въведа 1, програмата ми дава възможност да въведа ново число. След въвеждането - програмата спира (не ми показва фигурата). При въвеждане на 2 или повече кода работи. Бих се радвал, ако някой може да подскаже как да оправя проблема :)

Тагове:
0
Programming Basics 13/03/2018 22:05:42
TanyaZheleva avatar TanyaZheleva 354 Точки

Провбай да добавиш while цикъл, който да върти докато не въведеш подходящо N. Махни else-a.

while (n < 2)
 {
        //N трябва да е поне 2
        cin >> n;
 }

0
dZf1aeA-NLulchev avatar dZf1aeA-NLulchev 5 Точки

Супер, стана! Благодаря ти!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.