Loading...
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здравей, колега

Относно 2-ра задача мисля, че трябва да се хвърля "exception" и когато числото не е в дадения диапазон.
Аз изпитах голямо затруднение да разбера условието на задачата и се излакомих да погледна решението ти.

 

Поздрави Даниел :)

10
BoniMislyashki avatar BoniMislyashki 36 Точки

Ето и от мен едно решение на втора задача: Enter Numbers

Според мен ако възникнат изключения, трябва да се обработят и програмата да продължи да работи, докато не се въведат 10 числа, отговарящи на условията. Т.е. програмата не трябва да гърми, когато се въведе стринг или твърде голямо число, а трябва да даде възможност на потребителя да въведе друг вход.

 

2
b.grigorov avatar b.grigorov 7 Точки

Здравей колега,

Задачата ти трябва да прави може би и една проверка дали ше можеш да въведеш останалите числа, защото ако първото е 99 няма никога да излезнеш от while-a. /.. if (end - num < 10 - counter) .. / нещо такова.

3
slavi.koen avatar slavi.koen 38 Точки

Нямаш нужда от catch (OverflowException) тъй като числата са ти между 0 и 100 и никога няма да кечне ;)

1
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

Ето и моите:

Square Root

Enter Numbers

Втора задача мисля, че съм я направил с по-елегантно решение. :)

1
ti4o.bs avatar ti4o.bs 16 Точки

Втората ти задача гърми, и идеята е всяко следващо число трябва да по-голямо от предходното!

1
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

Оправих го ;)

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

В условието много ясно е казано какво трябва да прави методът: да чете числа в даден интервал и ако нещо не е наред да хвърля грешка.

Самата програма трябва да използва горния метод, като му подава интервала, в който трябва да са числата и да следи дали всяко следващо число е по-голямо от предходните. Ако нещо някъде преди това гръмне, именно програмата трябва да хване изключението, да го обработи и да продължи работата си.

Поради тези размисли горе моето решение изглежда така.

4
22/09/2014 14:36:41
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Мисля, че във втора задача е грешно да използваш ArgumentException, защото това означава, че е възникнало изключение от грешно въведени аргументи на метода, а то не е така.

0
yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

@ttitto относно "Enter numbers", когато подадеш число n, което е равно на end по-правилно е end = n - 1, а не start = n + 1;
ето моето решение на EnterNumbers.

3
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Подкрепям ttitto. И според мен работата на метода е да хвърли изключение, което после да се прехване и обработи в Main().

Ето и моето домашно ТУК.

4
BoniMislyashki avatar BoniMislyashki 36 Точки

Трябва да добавиш една проверка за числата, понеже в условието е зададено "write a program that enters 10 numbers: a1, a2, … a10, such that 1 < a1 < … < a10 < 100", т.е. всяко следващо число трябва да е по-голямо от предходното.

2
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Да прав си. Това го бях пропуснал. Вече е оправено.

0
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Благодаря, доста ми помогна с решението си! :)

0
slavi.koen avatar slavi.koen 38 Точки

GoShow на първата ти задача можеш да си спестиш единия catch просто добави какъв тескт искаш в if-а ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.