Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yasen70 avatar Yasen70 -10 Точки

Защо на английски?

Здравейте!

Защо лекциите са на английски език след като Софтуерният университет е български и се намира в България?

При регистрацията съм казал, че предпочитам български език!

0
Общи приказки
Yasen70:
Разбрах, че без английски съм нищо.
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Имаш предвид презентацийте по-скоро. Иначе лекциите се водят на български. А краткия отговор е че всичката документация и  термините са на английски,друг вариант няма. Колкото бързо свикнете с това по-добре. Никъде няма да намериш документацията на ide на програмен език и тн na български. Дори с изключение на една 2 книги почти няма и ресурси на български.

Тъжната истина е че без значение какъв си по народност ако искаш да ис програмист, трябва да знаеш английски, друг вариант няма.

2
Yasen70 avatar Yasen70 -10 Точки

"... всичката документация и термините са на английски", но обясненията трябва да бъдат на български, нали затова се провежда курса. Английските книги мога и сам да си ги намеря.

В презентациите вместо "UTP – Unshielded Twisted Pair" може да пишете " UTP - Неекранирана усукана двойка".

Записал съм онлайн обучение, защото не мога да присъствам на лекциите. Смятах, че присъственото и онлайн обучения са равнопоставени.

-2
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

" UTP - Неекранирана усукана двойка".

това искам да го видя,честно някои да го каже като термин или да се опиташ да го обясниш на чужеденец. И бтв няма разлика дали си присъствено или онлайн,като стане дума за език и термини. Аз самия съм онлайн и това не ми пречи,а съм вече на уеб модула.. Сорри но на няколко месеца винаги се появява някои като теб. Преди се случи в mashine learning курса, и пак мрънкаше за български и тн. А и за теб е хиляда пъти по-добре като ти кажат utp и после да го намериш така в google. това неекранирана и тн.. ще ти извади едно голямо нищо. Дори неискам да знам си го преведе така wow. 

И бтв това че евентуално работиш за бг фирма,не означава че клиентите ти няма да са англичани,или кои знае какви други хора с ужасен англииски и вие трябва се разберете какво искат. Та да успех.

Sorry but if you want, to be a dev learn english that is.Or watch from the sidelines.

2
Jouzef avatar Jouzef 3 Точки

Днеска на една лекция попитаха същото.Поради причината ,че всички документаций ще бъдат на английски.Като работиш примерно в някоя фирма те няма да ти дадат харектеристики които са написани на български.Надявам се да съм помогнал!

0
Yasen70 avatar Yasen70 -10 Точки

Ако фирмата е българска, защо да ми дават характеристики на английски? В София може и така да е, но в провинцията се говори на български.

Ако при обучението са ти обяснили всеки термин какво означава, след това е лесно да боравиш с тях, дори и да са на английски.

-2
SoftPavel avatar SoftPavel 17 Точки

Още в първия модул казват, че не знаеш ли английски по-добре изчакай, запиши някой курс по английски и след това продължи обучението. Няма как без английски да го караш, дори и презентациите да са написани на български, ще ти стане още по-голяма каша, казвам ти.

Отделно в 98% от българските фирми изискват английски, и най-малкото ще имаш изпит на него преди да те вземат. И не си мисли, че там като ти дадат по какво да работиш, ще ти превеждат дума по дума. wink

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.