Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dimipan avatar dimipan 30 Точки

Проблем при използване на класа Nakov.IO.Cin

Здравейте!  Предполагам сте запознати с наскоро написания от г-н Наков клас "Nakov.IO.Cin" предимно за парсване на всякакви числа, написани на един ред с някакъв разделител или интервал, какъвто няма в стандартните библиотеки на .NET Framework for C#, но има за С++. Опитах да ползвам метод от този клас в задача 7 от домашното по темата: "Console Input Output". Visual Studio дава грещка: не го разпознава като метод, показва че липсва namespace Nakov или нещо подобно, при положение че в горната част съм поставил "using Nakov.IO; // see http://www.nakov.com/tags/cin" !

Въпросът ми е дали някой е решил този проблем с липсващия namespace и въобще как в детайли (ако може на български) се използва класа "Nakov.IO.Cin" в наши проекти ?

Тагове:
0
Programming Basics
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Трябва да имаш класа записан като файл. После в Reference на проекта да го импортнеш.

References -> Add Reference -> Browse

Така се добавята всякакви екстърнъл класове от стандартния либ на фреймуърка/езика. Дори и сам да си напишеш клас, за да извикаш метод от него или да му направиш инстанция (new MyClass) щом е в друг проект, трябва да го импортнеш. Или да го сложиш в проекта. Обикновено обаче ако в проекта имаш повече от един клас, само един от тях трябва да има Main метод. Така, че в случая че два независими класа стартират програма, няма как да ги сложиш в един проект, а ако искаш да ползваш методи между двата ще трябва да ги импортваш.

2
dimipan avatar dimipan 30 Точки

Благодаря, за бързия отговор!

Докато се опитвах да намеря решение, пробвах и твоето, но Visual Studio отново ми показва същото: Error 2 The type or namespace name 'Nakov' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ми аз току-що тествах и нямам проблем.

Какви бяха моите стъпки:

 

 

- Копирах кода на класа в отделен проект (проект и име на файл и двете ги кръстих Nakov.IO / Nakov.IO.cs)

- Отидох в моя проект, Reference -> Add reference -> Project Name: Nakov.IO

- using Nakov.IO;

- Примера, който е дал в сайта

 

 

P.S.: Наскоро написания клас според блога е на 3 години :)))

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.