Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Поправителен изпит на 28 април (понеделник) от 16 часа - има ли желаещи?

Колеги, обявяваме поправителен изпит по C# Basics за пролетния прием. Имаме възможност да го направим на 28 април (понеделник) от 16 до 22 часа. Смятаме да събираме такса за изпит в размер на 50 лв. за да намалим броя участници и да съберем само хора, които се готвят сериозно.

За записане: https://softuni.bg/trainings/seminars/details/1028. След като се запишете, трябва да заплатите такса от 50 лв. до 24 април.

Искаме да дадем още един шанс за прием с пролетния поток в СофтУни за хората, които не са доволни от представянето си на изпитите. Ще може да се яви всеки, който не е доволен от оценката си.

44
Programming Basics
pavel1 avatar pavel1 9 Точки

Идеята си струва, само ако не се застрашават местата на хора, явили се на редовните изпити, и представили се сравнително добре.Това може да се избегне, като се увеличи леко бройката за прием.

3
k.t.simeonov avatar k.t.simeonov 15 Точки

Колеги нека да видим какво ще кажат от СофтУни относно класирането и поправката. Основните притеснения за такава поправка май идват от :
- да не ни вземе някой мястото;
-да не го правят само за пари(на мнение съм , че не е само за пари, а по-скоро за тези които по една или друга причина са се класирали под минимума. Аз разбирам, че идеята е просто да им се даде възможност.  Ако не успеят и на поправката (може и аз да съм в това число) пак всеки ще си получи слаб резултат и няма да продължи нали? :) . Мое предположение е, че има още свободни места и се търсят варианти това да са правилните хора, които ще се явят на тази поправка и ще имат достатъчно добри резултати за да покажат, че имат потенциал, без да се прави компромис. Но това е само хипотеза и аз поне не виждам защо да се коментират такива неща. )

Ако класирането ще излезе преди тази поправка(и не оказва влияние на тези които са взели изпита) аз съм :ЗА!
Ако греша и класирането ще е готово след поправката съм:                                                                                         ПРОТИВ!

 

//До колегите които са скептични: колеги няма как да съм сигурен в това, но си мисля че нещата все още се напасват и това, че  има неща, които в последния момент се случват поне за мен е разбираемо. Ние сме първите които ще минем по тази система, нищо че Наков е основател на Телерик Академи, няма как да знае предварително всичко.

10
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Само един въпрос, ако някой който се е явил на изпит и да кажем е изкарал 200 - 300 точки, и при евентуален прием на 400 човека, се класира, а след това от поправителните някой го избута ще може ли да плати 100 лева да речем и да се яви на 3-та поправка?

Ако някой въпроса ми му звучи абсурден, точно по същия начин ми звучи и въпроса с поправката на изпита, регламента беше еднакъв за всички, ако някой не е изкарал, след два месеца пак ще има ниво 0, ще може да се подготви по - добре и да изкара дори за стипендия. Не виждам защо трябва да има поправка.

9
IvayloNikolov avatar IvayloNikolov 14 Точки

При 200 човека прием малко трудно ще влезем тия с 300 точки. 

1
shan0 avatar shan0 53 Точки

Напълно подкрепям, смешно е да се правят такива промени в последния момент, който е недоволен след два месеца пак.

3
milen8204 avatar milen8204 296 Точки
@ IvayloNikolov 100, 200, 300, 400 все тази, на теория е възможно някой да отпадне поради невъзможността си за явяване на поправка дори да е изкарал 400 точки, ако резултатите за някои са плачевни..., незнам не мисля, че следващите приеми ще са по - силни, може би в момента има най - много подготвени и мотивирани студенти.
0
scinetic avatar scinetic 40 Точки

Страшно много бих искал да я явя, но на 27-ми сутринта заминавам за Германия.. :((((( Няма ли някакъв начин на друга дата??

-3
charlike avatar charlike 114 Точки

Абе вие болни ли сте бе, 5 страници за 5 часа. :D

Само не разбирам, как ще знам дали искам да се явя на повторителен изпит като не знам дали съм приет с първия? Нещо нищо не намирам като информация, а както и мернах в едно мнение на Наков, някъде из тази тема, все още се работи по класирането?
Мейл също нямам?

Иначе съм съгласен и бих се явил, ако не ми стигне този резултат.

Също така (малко оффтопик) да подметна, ако на Наков му се мерне мнението ми - http://dotnetfiddle.net/W9DOKk - няма логика да ми дава 0/100 - няма просто. А на изпита я реших по поне още 2 други начина - отново - 0/100.

 

Edit: Сега го видях.

0
nikbikbank avatar nikbikbank Trainer 76 Точки

Добре, ако има поправителен изпит за останалите, защо за останалите да няма време да си повишат точките от домашни, форум и други ? Аз имам 500/500 и всички домашни ( предадени и проверени ), но не съм спал във форума за точки и сега едва ли ще хвана стипендия. Ако другите ще имат възможност да си повишат точките от изпита, защо аз и останалите да нямаме възможност да си повишим точките от форум и т.н. ??

12
nikbikbank avatar nikbikbank Trainer 76 Точки

Добре ти един месец си си скъсал **** във форума, а аз да си решавам домашните и да уча за изпита, ти си имаш пълните точки на форумна активност, аз имам пълните точки на изпита. Щом на теб ти се предоставя възможността да да си подобриш резултата от изпита, защо на мен да не ми се предоставя възможността да си подобря точките от форум ? Не споря за + и - на форума, а конкретно за евентуален поправителен изпит!

8
externo avatar externo 119 Точки

@nikbikbank 

напълно те подкрепям, че ако си човек, който може да изкара 500/500 и да си направи всички домашни както и да провери останалите, то най-вероятно се занимаваш и с други неща и просто нямаш време да "помагаш" във форума

@dimitarstoyanov90 

след като сам казваш, че си се изложил на изпита си представи как си помогнал на другите във форума :)

1
bgatev avatar bgatev 1 Точки

Според мен идеята не е лоша, но нека да бъде само за хора, които са били присъствено и са имали под 200т, тоест нека да се даде повече време за учене и шанс на хората с ниски резултати, които може и да виждат C# за първи път.

Другото, което искам да предложа е тези хора независимо от резултатът им от изпита, то крайният им резултат за класирането да се определя като средно аритметично от двата резултата - напр. ако на изпит 1 има 100т, а на изпит 2  - 400т., то като краен резултат да няма повече от 250т. По този начин не се пренебрегват усилията на редовните студенти от изпитите миналата седмица

0
Todor09 avatar Todor09 24 Точки
Не е лоша идея, но аз лично ще пропусна, най-вероятно ще изчакам за другия прием, тъй като не очаквам да съм приет, а пътя само в едната посока ми е почти 8 часа + пари за път.
1
vellen avatar vellen 9 Точки

+1. ДА, бих се явил на поправителен изпит.

Изпитът за който се бях записал го пропуснах, т.к. реших, че не съм достатъчно подготвен и няма смисъл да ходя да се излагам. А и дори случайно да бях влязал без тези фундаментални (C# Basics) знания съм за никъде. С това преместване на изпитните дати със седмица напред много лошо май стана.

 

+ Предложение към СофтУни:

Нека за този поправителен изпит има записване ( И ОТПИСВАНЕ ) предварително по интернет, а таксата от 50лв (почвам да спестявам от банички :D) да се плаща в деня на изпита. Така всеки ще си прецени дали е подготвен или НЕ, и Вие ще знаете колко хора да очаквате в действителност.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.