Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Поправителен изпит на 28 април (понеделник) от 16 часа - има ли желаещи?

Колеги, обявяваме поправителен изпит по C# Basics за пролетния прием. Имаме възможност да го направим на 28 април (понеделник) от 16 до 22 часа. Смятаме да събираме такса за изпит в размер на 50 лв. за да намалим броя участници и да съберем само хора, които се готвят сериозно.

За записане: https://softuni.bg/trainings/seminars/details/1028. След като се запишете, трябва да заплатите такса от 50 лв. до 24 април.

Искаме да дадем още един шанс за прием с пролетния поток в СофтУни за хората, които не са доволни от представянето си на изпитите. Ще може да се яви всеки, който не е доволен от оценката си.

44
Programming Basics
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Аз лично не съм против да има поправителен изпит, но пък от друга страна, мисля че това би създало доста напрежение между всички участници. Не съм сигурен и как би се отразило на мотивацията на хората, които са кандидатствали вече и са положили труд за научаването на материала.

8
alexander.velchev avatar alexander.velchev 28 Точки

Според мен най-удачното решение е да излезе скалата да се види кои влизат присъствено и онлайн,и чак тогава да се мислят други решения ^^

9
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Наистина тази идея не е много добра новина за хората, които са точно на границата да влязат с резултатите си. Ако има такъв изпит, сме практически задължени да се явим, защото нито резултата ни е чак толкова нисък за успешна поправка, нито достатъчно висок за да влезем на първо класиране...

И ако има такива поправителни изпити, трябва да се обявяват предварително. Най-малко от психологическа гледна точка, когато някой просто се изложи от притеснение. Като човек знае, че ще има поправка само след 2 седмици, а не след 4 месеца или след година, тогава може да покаже по-добри резултати от раз. Но това вече си е до човек де...

Аз не знам какво да правя. Ако ще има изпит - ще трябва да се явя, защото наистина искам да вляза присъствено. Но предпочитам да няма такъв изпит, колкото и да съм разочарована от личният си резултат.

25
milena avatar milena 33 Точки

Така е. В момента нито е ясно кой влиза, кой не, нито дали този поправителен изпит ще окаже влияние върху класирането на хората с достатъчно точки за първо класиране. Не става ясно дали след поправителния ще има "второ класиране" като на кандидатстудентските изпити във ВУЗ-овете, или приемът ще се осъществи на база оценките от двата изпита (оригиналния и поправителния). Вторият вариант би принудил всички с резултат под 500 точки да се явят.

Малко нелогично ми се вижда това и затова си мисля/надявам, че няма начин да го направят така (но кой знае). Вероятно ще има две класирания, т.е. ако си приет на първото си запазваш мястото, независимо от резултатите на явилите се на поправка. 

След излизането на класирането трябваше да се дискутира този въпрос.

 

5
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Бихте ли ни казали , сега колко човека общо ще приемете в университета (200 или 400)

5
NikoKodjabashev avatar NikoKodjabashev 1 Точки

Аз също бих се явил на поправителен!

0
LenaB avatar LenaB 112 Точки

Доколкото аз разбирам идеята - няма да се ощетява никой. Например, ако приемем, че към момента от университета са решили, че всички, които имат над 200 точки ще бъдат приети, а тези с под 200 точки - не, тази нова идея ще даде възможност на тези под 200 точки да преминат границата за прием след явяване на поправителен изпит.

Тези с текущи над 200 точки си остават приети, просто бройката на приетите ще се увеличи с тези, които успеят да преминат 200 точки след поправителния изпит.

Струва ми се, че такава е идеята, защото към момента, доколкото аз съм разбрала, университетът няма точна бройка за прием, а тя ще бъде определена след изчисляване на минималното ниво точки, които са нужни, за да се приеме, че кандидатът е достатъчно подготвен, за да продължи напред. Т.е пак с примера от 200 точки ако в момента има 500 човека преминали тази бариера ще бъдат приети толкова, ако има 400 - това ще е броят приети. Доколкото разбирам от университета не желаят да слизат под определения от тях минимум точки, независимо колко приети студенти означава това (т.е държат на знания, а не бройка).

Ако горните ми разсъждения са правилни поправителният изпит няма да е ощетяващ.

Подкрепям, обаче, критиките за неясноти в университета, коректно е всички тези неща да са ясни предварително, а не от днес за утре.

Според г-н Наков аз съм от "разходвалите ресурс", не съм се явила на изпит, но при положение, че пак в движение възможността за дневни курсове изведнъж премина само във вечерни и съботно-неделни опции можех да спестя тези ресурси на университета, ако още в началото бяха обявили, че няма да има дневно обучение. В крайна сметка не може да се очаква, че всички можем да реагираме на всички промени в университета.

ПП. Горната граница от 200 точки си я измислих произволно, само за да обясня идеята. Да не вземе някой да реши, че е реална.
5
techmaniac avatar techmaniac 133 Точки

Доколкото разбирам от университета не желаят да слизат под определения от тях минимум точки, независимо колко приети студенти означава това (т.е държат на знания, а не бройка).

 

Съгласен съм с вашето мнение но ! , все пак реално погледнато всичко опира до пари , защото примерно ако има 200 влезнали а ресурсите на тези 200 не са достатъчни , мисля че логично би било да свалят бариерата.

Поздрави

2
Mihail.Stoyanov avatar Mihail.Stoyanov 20 Точки

Нормално е да има неясноти и нещата да се променят в движение. Все пак те са Startup и тук както е навсякъде няма как да предвидят всичко и да го установят с план и правила за следващите 5 години. И това му е хубавото, нещата се променят в движение, така както е и в истинския живот с истинските компании. Като отидеш да работиш някъде знаеш какви са текущите правила, но дали тези правила ще са същите и след 5 години 5 месеца или 5 часа никой няма да ти гарантира. И тук предполагам са отменили дневните курсове в движение и от продиктуваната практика, че много малка част от хората ще имат възможност да ходят на дневно обучение, естествено, че ще се съобразят с мнозинството. Пък по натам ако се увеличат желаещите за дневно обучение сигурно ще го пуснат пак.

Мисля че това, че се вслушват в своите студенти или поне се допитват както е и случая със този thread говори за това, че универститета иска да е гъвкав и адаптивен и иска да задоволи своите курсанти колкото се може повече във всяко отношение и на достъпна цена и това е много ценно и важно качество!!! :)

5
LenaB avatar LenaB 112 Точки

Ами ето - в университета са намерили друг начин да допълнят парите  - няма да свалят бариерата, а ще дадат втори шанс на изпадналите под нея да я преминат.

Което може би е по-добрият от двата варианта или поне по-малкото зло по техните критерии за знания. Пак да кажа, че това са просто мои разсъждения за идеята, не мога да съм сигурна дали е такава.

Mihail.Stoyanov аз не се оплаквам, просто давам и друга гледна точка на г-н Наков защо има неявили се. Както аз съм приела риска да има промени в движение и си намирам други варианти, така и те са приели риска да "разходват ресурси".

 

3
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Замислете сте над факта , че може да има хора които знаят и не са се явили защото са били възприяствени от независещи от тях събития,лични ангажименти и т.н.

Не са могли да се яват и това за тях може да си е 1 изпит.

Поне аз това виждам в желанието на Наков за този изпит.Не е нормално при записано 200 да се яват 170.

И таксата е заявка за сериозност.И мен неделя(27) ме урежда.

 

4
jkanchelov avatar jkanchelov 8 Точки

Все си мисля ,че  освен ,ако не си бил записан на последния изпит в понеделник е имало възможност да се явиш в друг ден или дори ,ако не успееш след 4 месеца има друг прием . 

За таксата съм съгласен , но също така си спомням и думата на Наков ,че гледа цените да са сходни с тези на другите университети и все си мисля ,че и 20 лв ,а не 50 биха свършили същата работа . 

Отделно ,ако поправителния изпит кара хората да се изместват от класирането реално всички ,които са си решили теста не с максимален брой точки може да са потърпевши и едва ли не всички трябва да се яват ,за да не загубят мястото си ( ако вече уж имат такова ) . 

2
design.angelova avatar design.angelova 69 Точки

Много ми допада идеята за поправителен изпит. Мисля, че това е един добър шанс за всички абсолютно начинаещи, за които времето се оказа недостатъчно. Аз бих се явила.

1
Pencheva avatar Pencheva 0 Точки
Бройте и мен
0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Още едно мнение: аз нямам против поправките, особено ако са такива през време на обучението.... Защото по-важно е да имаш тази възможност при по-трудните изпити, за да не прекъсваш! Аз лично не бих искал да прекъсна на 6-тия месец, само заради един изпит, нека да има възможност да се явя отново, но само веднъж. Сега това за допълнителния изпит е малко изненада, защото не беше обявено преди. Наистина дано не се прави компромис с качеството на обучаващите се, защото аз също много вярвам на г-н Наков и не държа да завършат само най-добрите, но нека бъдат поне на средното ниво....Иначе кадрите няма да са добри и качествени....

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.