Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Поправителен изпит на 28 април (понеделник) от 16 часа - има ли желаещи?

Колеги, обявяваме поправителен изпит по C# Basics за пролетния прием. Имаме възможност да го направим на 28 април (понеделник) от 16 до 22 часа. Смятаме да събираме такса за изпит в размер на 50 лв. за да намалим броя участници и да съберем само хора, които се готвят сериозно.

За записане: https://softuni.bg/trainings/seminars/details/1028. След като се запишете, трябва да заплатите такса от 50 лв. до 24 април.

Искаме да дадем още един шанс за прием с пролетния поток в СофтУни за хората, които не са доволни от представянето си на изпитите. Ще може да се яви всеки, който не е доволен от оценката си.

44
Programming Basics
tsonchev avatar tsonchev 38 Точки

Решение да кандидатствам в Софтуерният университет взех на 29ти март. Лично аз съм удовлетворен, че успях да реша една цяла задача и да се доближа много близо до решение на втора.Времето с което разполагах -  две седмици, от почване от почти нула, и при положение, че ходя на работа 6 дена в седмицата за по 12 часа на ден. 

 

Изоставам от основната група, и мисля че за 2 седмици няма да мога да наваксам. Смятам, че ще бъда един добре подготвен студент за вторият поток, който ще започне обучение септември. Но въпреки това ако в последният ден от записването има свободни места и ако по този начин не преча на студент, който наистина иска да си покачи оценката, ще запиша този поправителен изпит.

6
ivanov83 avatar ivanov83 2 Точки

Разбира се че трябва да събираш някаква такса, но според мен е по-добре да е 20лв а не 50.

2
IvanZah avatar IvanZah 8 Точки

И  аз съм за

0
minkov.plamen avatar minkov.plamen 13 Точки

А след поправката въз основа на резултатите изцяло ново класиране ли ще се изготви? Така не е ли прецакващо за класиралите се, но не с максимален резултат, които след това ще бъдат изместени?

0
Todor09 avatar Todor09 24 Точки

Мда и аз се замислих над това.

Да речем ако приемат 200 човека които са с резултат 300+, а останалите 100 места примерно останат за след поправката, но ти си бил примерно с 240 и си очаквал да те приемат на база на първите резултати, а на поправката поне 40 човека ти минат резултата, а преди това от 1-вия изпит има още 60 и ти си отвън :D .

0
minkov.plamen avatar minkov.plamen 13 Точки

Мда абсолютно!

0
Lili26 avatar Lili26 48 Точки

И аз съм ЗА!

0
dpainter avatar dpainter 2 Точки

2 седмици няма да променят абсолютно нищо. Не го казвам за правя някому мръсно или нещо такова - явих се за стипендия, омацах едната задача и няма да се запиша, но не бих се явил след 2 седмици.

Много противоречиво желание за поправителен изпит, другите университети обявяват 2 до 3 изпитни дати в разтояние от няколко месеца преди приема, което е по-логично. Тези две седмици водят до други мисли относно асортимента от желаещи за първия прием.

Признавам си че подцених материята и не си дадох никакъв зор извън решаването на няколко домашни, а може би трябваше. Който не се е справил грешката си е негова и е имал месец и отгоре за да я изолира.

2
Lili26 avatar Lili26 48 Точки

По повод на всички отговори и коментари относно това, че не е справедливо или не е коректно даването на втори шанс..

Аз съм на 33 години и никога преди не съм се занимавала с програмиране. Мъжит ми е софтуерен инженер в много добра ИТ компания и той беше този, който ме посъветва да опитам в тази сфера. мога да кажа, че много ме грабна тази материя. Всички лекций ми бяха много интересни. От началото на курса С# ниво 0, всяка свободна минута прекарвам пред компютъра и решавам задачи, чета и се упражнявам. Не се срамувам да призная, че не ми е никак лесно, но нито за миг не съм се замисляла дали съм взела правилното решение като съм се захванала с това начинание. 

Не се справих никак добре на изпита НЕ защото не съм се упражнявала или не съм си учила уроците, а защото притеснението и напрежението си казаха думата. В никакъв случай не се оправдавам. Не се справих и толкова. Не смятам да се отказвам защото не съм от този тип хора. НО..Защо има толкова егоистични и тесногръди хора това не го разбирам. Защо да не се даде втори шанс на нас- НАЧИНАЕЩИТЕ в програмирането. Все пак като те скъсат на шофьорските изпити или в училище не минеш по някой предмет имаш право на втори опит, НАЛИ?!. А и доколкото си спомням г-н Наков многократно споменава, че СофтУни е шанс за развитие и за НАЧИНАЕЩИТЕ в ИТ сферата.

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

В началото и аз бях малко скептично настроен към този поправителен изпит, но всъщност се получи така, че местата се заеха почти само от хора, които са имали опит преди това и не са съвсем начинаещи, така че наистина няма нищо лошо в още един изпит.

4
Todor09 avatar Todor09 24 Точки

Примерно, че не всички имат възможност да пътуват 2 пъти до София в рамките на 2 седмици (а са изкарали някакъв среден резултат с който очакват да влязат). А и доста хора не са начинаещи, но поради една или др причина са се оплели в задачите. Според мен точно начинаещите, ще имат по-голям шанс на следващия прием, тъй като една голяма част от желаещите (които не виждат за сефте c#), ще са влезли, хората от 1-вия изпит ще имат по-голяма представа за какво става въпрос, както и ще са научили някои нови неща (аз примерно пробвах да реша едната задача с матрица, която съм виждал само 1 път във видео, но не ми се получи много успешно). А и септември доста хора още са някъде по морето на работа, няма да имат възможност да учат от 0-та или са решили да учат в университет. Но това са само примерни неща. Като цяло не мисля, че някой ще стане гений в областта на софтуерното ядренo-конструктивно програмиране за 2 седмици и много вероятно на тоя изпит да отидат повечето хора с успех над 200 може би.

И умерения егоизм е вид качество в 21 век.

3
oconne avatar oconne 113 Точки

Напълно подкрепям Лили26. Според мен тези които имат силни оценки  и  тези които  са на  границата, няма защо да се страхуват, не мисля че поправителният силно ще измени крайното класиране. Освен това поправителният ще бъде изключително интересен експеримент и демонстрация, резултатите от който сами по себе си ще говорят дали той е адекватен или не.  Плюс това не виждам как ако на утрешното класиране си влязъл, пък на другишното не си или пък рейнтинга ти е спаднал и т.н., няма такова нещо. Бъдете сигурни че добрите студенти са видими за системата и системата се грижи за тях, това е и е целта на Наков според мен. 

1
Vacheva avatar Vacheva 154 Точки

Ако има поправителен и аз ще се явя.

0
oconne avatar oconne 113 Точки

Галине, защо поставяш твоят труд над труда на останалите. И аз съм бачкал, трудил и решавал задачи колкото тебе, но не мисля като теб. Защо си мислиш че ще бъдеш изместен от някой? Сигурен съм че ще влезеш спокойно в СофтУни с този хубав резултат който имаш. Какво обидно има в това да има поправка, съвсем нормално е да има допълнително сито.  

-2
Todor09 avatar Todor09 24 Точки

Всъщност е написал, че не го касае тоя поправителен.

По-скоро имаше предвид, че въпреки липсата на време е успял да се подготви прилично.

3
galin.petrov.96 avatar galin.petrov.96 5 Точки

Некой ми коментира мнението без до го е прочел :)

Както и да е, очаквах, че може да се възприеме по този начин. Съжалявам, ако изглежда, че омаловажавам труда на другите, или се самоизтъквам по някакъв начин. Просто в откриващата лекция в началото на май, на Наков му бе зададен въпроса, дали знанията придобити по времето на този подготвителен курс ще са достатъчни, за да се вземе изпита. Наков бе категоричен, че да - ще са достатъчни.

И противно на моите опасения се оказа прав. Моето мнение бе в подкрепа на това.

Просто не ми е приятно да гледам колегите си, които се опитват да оправдават резултатите си с организацията в SoftUni. Това е.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.