Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Introduction to Programming Homework - Ruse, 2015 [Problem 15 - AgeAfter10Years]

Здравейте, колеги! Забелязах, че 15-та задача се стори доста на интересна на всички, и всеки предлага доста уникални и креативни решения. Тъй като разглеждането на MSDN библиотеката беше част от упражненията, реших да си поиграя с форматирането на датата в задачата. Поствам кода си, и ще съм благодарен ако някой ми каже дали програмата не е прекалено "тромава". 

https://www.dropbox.com/s/e03anxthe0f4472/AgeAfter10Years.txt?dl=0

Тагове:
Notes avatar Notes 34 Точки

Здравей колега ! На мен лично решението ти ми хареса доста изглежда доста креативно и различно от моето 

0
raging avatar raging 92 Точки

ползвай pastebin.com  или нещо подобно :)

0
PavelManahilov avatar PavelManahilov 216 Точки

Здравей, липсва ти една проверка за дните, добре проверяваш месеците, но ако месеците са равни трябва да провериш и дните

1
gsimeonov avatar gsimeonov 8 Точки

Това е добра забележка, ще оправя проверката. Също така благодаря за предложението за Pastebin, не се бях сетил за него. 

0
fearr1 avatar fearr1 10 Точки

http://pastebin.com/Hu700XD6 - Това е моето решение :)

0
TonislavAtanasov avatar TonislavAtanasov 86 Точки

Интересно решение. Има много варианти, разгледай темите из форума ако искаш. Ето ти и моето.

П.П. Свикни да ползваш pastebin, много е удобно, а и има add-on за Chrome, който ти добавя pastebin бутонче горе до отметките.

Поздрави и успех!

1
falseuser avatar falseuser 2 Точки

Здравей! Решението ти много ми допада - много е близко до моето като код и начин на написване. При теб ми харесва повече това, че използваш в началото Console WriteLine, за да напишеш, че трябва да се вкара рождения ден в определен формат. 

0
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Тази задача се оказа предизвикателство .Ако се смята само годините е лесно, но аз се заинатих и я усложних като добавих месеци и дни. В голямото четене се оказа, че DataTime  метода няма директно изваждане на дати. Ето и моето решение : http://pastebin.com/uMz57LRG

0
falseuser avatar falseuser 2 Точки

Да, наистина е предизвикателство - заради това и ни харесва толкова. :)
Решението ти ми допада и наистина програмата работи (което винаги е учудващо, когато аз ги пиша като начинаещ в програмирането).

Пробвах с моята рождена дата, но ми изчислява дните с малко разминаване (14.05.1986 - Now 29 years, 6 months, 6 days). А днес е 17ти, не 20ти.

Аз не съм се опитвал да я правя толкова прецизна в дни и месеци, но ако искаш можеш да видиш и моето решение:

using System;
class AgeAfter10Years
{
    static void Main()
    {
        Console.Write("Enter Your Birthday in dd.mm.yyyy format:");
        string BirthDateText = Console.ReadLine();

DateTime birthDate = DateTime.Parse(BirthDateText);
        DateTime currentDate = DateTime.Now;

int currentAge = currentDate.Year - birthDate.Year;
        if (currentDate.Month <= birthDate.Month && currentDate.Day < birthDate.Day)
        {
            currentAge = currentAge - 1;
        }
        Console.WriteLine("Your Current Age Is:"+currentAge);

int futureAge = (currentDate.Year - birthDate.Year) + 10;
        if (currentDate.Month <= birthDate.Month && currentDate.Day < birthDate.Day)
        {
            futureAge = currentAge + 10;
        }
        Console.WriteLine("Your Age After 10 Years Would Be:"+futureAge);
    }
}

Благодаря за споделеното решение! 

1