Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Miroslav99 avatar Miroslav99 0 Точки

[Java MVC Frameworks - Spring] Spring Essentials - Exercise: Car Dealer

Имам 2 въпроса относно домашното.

1) Предположих че релацията между таблиците sales и cars е one to one, защото ми се стори логично всяка кола да се продава по един път. След като на Query4 ми изгърмя за Customer с id 10, погледнах insert-ите и видях, че за този Customer има 2 sale-а за една и съща кола, което изглежда абсурдно. С релация many to one не хвърля exception-и, но въпреки това данните в базата за sales таблицата ми се струват нелогични и бих искал малко разяснение дали аз разбирам нещата покрай Sale entity-то погрешно, или просто данните са некоректни.

2) В Customer entity-то полето isYoungDriver е true ако шофьорът има поне 2 години стаж. При създаване на нов Customer, според условието isYoungDriver трябва да се попълни автоматично на базата на въведената рождена дата. Тук предполага ли се, че всеки става шофьор, когато навърши 18, и следователно се счита, че има поне 2 години опит, ако е на поне 20 години?

Тагове:
0
Java MVC Frameworks - Spring 08/07/2018 20:40:19
stoiko.bogev avatar stoiko.bogev 78 Точки

1) В диаграмата в условието е показано да е ManyToOne (One Car, Many Sales)

2) В условието не е казано как да го пресмятаме и аз съм го нарпавил по твойта логика - 20 години

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.