Професионална програма
Loading...
dZf1aeA-Boyan.ilchov avatar dZf1aeA-Boyan.ilchov 0 Точки

Проблем с Visual studio и Microsoft account

Здравейте,

имам проблем с Microsoft акаунта, както и Visual Studio Community 2017.

Проблема е, че се опитвам да се логна в акаунта и не става. Дава ми следната грешка:

"An error has occurred and we can no longer retrieve information for your account. Please reenter your credentials."

Правя го, пак нищо; на самия Visual studio, където пише All Accounts, ми излиза следното: иконката с акаунта на Microsoft, с жълт знак внимание, и "We need to refresh the credentials for this account."

и от долу със синьо: "Reenter your credentials" и пак ме праща да се sign-in-вам.

Пробвах какви ли не неща; Само не съм деинсталирал Visual Studio-ото все още. А имам едни проектчета там, не искам да ги трия.(ест.може да си ги копирам, нали). Но какво да правя? Някакви идеи?

Пробвах и с нови акаунти, дава ми пак същото. И не знам наистина какво да правя вече.

Поздрави на всички.

0
Общи приказки
VasilKotsev avatar VasilKotsev 805 Точки

Това явно е доста често срещан проблем от скоро до колкото виждам от devcommunity-то нa VS. Пробвай да ъпдейтнеш до 15.8.1 или до най-новата версия. Най-вероятно имаш проблем с credential-ите на машината. Отвори credential manager-a и виж дали имаш някакви записи за VS. Изтрии ги и пробвай наново да се логнеш. Можеш да пробваш и преинсталация на VS. За да не се притесняваш, че ще загубиш проекти виж как се работи с Git version control system и GitHub, но на този етап можеш да ги копираш.

0
dZf1aeA-Boyan.ilchov avatar dZf1aeA-Boyan.ilchov 0 Точки

Здравей и благодаря за отговора. Да, и аз забелязах, че е някакъв често срещан проблем.

Пробвах с деинсталация - нищо. Дава ми абс.същото нещо. Не мога да се логна.

Това с Credential Manger-a не мога да го направя, понеже самия мениджър ми дава грешка: Error 0x80070057 или  you do not have permission грешка. Много тъпо. Рових се как да я оправя, но и с това запецнах.

Сега ще пробвам с ъпдейтването...

0