Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Myanev avatar Myanev 1 Точки

Задача Toy Shop - PB Java

Здравейте,

опитвам се да реша 8 здача - Магазин за играчки от раздел "Условни конструкции".

Получавам очакваните резултати в IntellJ, но judge ми връща 60/100.

Моля за съдействие или насоки, за да си разбера грешката.

Прилагам условието на задачата и моето решение.

https://pastebin.com/U5vAgKL5

Петя има магазин за детски играчки. Тя получава голяма поръчка, която трябва да изпълни. С парите, които
ще спечели иска да отиде на екскурзия. Да се напише програма, която пресмята печалбата от поръчката.
Цени на играчките:


 Пъзел - 2.60 лв.
 Говореща кукла - 3 лв.
 Плюшено мече - 4.10 лв.
 Миньон - 8.20 лв.
 Камионче - 2 лв.


Ако поръчаните играчки са 50 или повече магазинът прави отстъпка 25% от общата цена. От спечелените
пари Петя трябва да даде 10% за наема на магазина. Да се пресметне дали парите ще ѝ стигнат да отиде на
екскурзия.

Тагове:
0
Programming Basics
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Опитваш се да обединиш независими неща - брой продадени играчки и краен резултат.

Броят продадени играчки определя единствено отстъпката.

Изхода от програмата зависи единствено от това дали събраната сума след разходите е по-голяма или равна на нужната.

Примерен алгоритъм:

  • изчисляваме прихода от продадените играчки (брой * цена за всеки вид)
  • намаляваме прихода с отстъпката, ако броят играчки е 50+
  • намаляваме прихода с разходите за наем
  • проверяваме дали останалата сума е достатъчна за екскурзията и принтираме резултата
0
Myanev avatar Myanev 1 Точки

Да, така решението е доста по-кратко и опростено.

Явно съм се подвеждал, че съм в права посока, от това че получавах очаквания резултат в ИД, а джъдж ми дава 60/100.

Много благодаря за помощта.

Това вече е правилното решение https://pastebin.com/9N7zCqsV.

 

 

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.