Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
nadinka avatar nadinka 8 Точки

Programming Fundamentals Final Exam - 03 August 2019 String Manipulator - Group 1 / JS

Здравейте,

Може ли някой да помогне с решението на тази задача на JS с функции? https://pastebin.com/NvEQwgu3

Всяка от функциите изпълнява в общи линии каквото се изисква от нея, но return не връща стойността на string променливата в if цикъла.

Благодаря предварително. 

Тагове:
1
JavaScript Fundamentals
petrovmitko avatar petrovmitko 141 Точки

Здравей,

1. -  ти правилно return-ваш string (променливата), но никъде не я ползваш. Ако искаш да я принтнеш направи например: 

else if(command.includes('Includes')){

console.log(includes(string, command)

}

- в случая includes(string, command) ти връща стринга с ретърн и ти трябва да я изпринтиш с console.log

- хубаво е да свиквате с return, но за тези задачи и console.log(string) още във функцията върши работа.

2.  -  За да Replace-неш нещо, с нещо друго най-лесно е да сплитнеш по старото и да джойнеш с новото

string.split('a');

string.join('b') 

пробвайте, много е бързо и лесно

Надявам се да съм помогнал

0
petrovmitko avatar petrovmitko 141 Точки

Забравих да добавя моето решение, ето го https://pastebin.com/aPcP4zQx. Решението е от преди година, най-вероятно мога да го напиша по-добре и да го разбия на функции, но нямам време. Пробвайте сама и ако трябва още помощ за друго.. пишете. 

0

Здравей,

И аз го мислех това, че никъде не ползвам string-а като го върна, направих някои тестове, но за съжаление, въпреки, че го ползвах (а и пробвах и твоя съвет за console log във for цикълa), реално програмата никъде не запомня промените по string променливата. Тя само изпълнява каквото е необходимо в самата под-функция (translate, includes и т.н.) и това е. Отговорът, обаче изисква друго - всяка следваща подфункция да взима вече манипулирания стринг. Това е примерният изход, взет от условието на задачата:

//This Is MY strING!//

False

True

//this is my string!//

16

my string!//

Иначе аз мога да реша задачата без функции, просто си блъскам главата какво не сработва когато ги ползвам..

0
25/03/2020 18:37:58

Много благодаря! :)

0