Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Курсът Структури от данни и ниво Back-End

Здравейте,

най-накрая ще започне дългоочаквания за мен курс Структури от данни и аз побързах да се запиша. Мисля че ще бъде доста добър и нямам търпение да започне.

Разбира се, паралелно с това започва ниво Back-End и ще се наложи доста отдаденост, за да успея да се справя с двете предизвикателства достатъчно добре. Предполагам, че и други ще се запишат за курса паралелно с нивото си.

Това което ме притеснява, обаче, е че новият курс ще се провежда в четвъртък вечерта, по същото време с една от трите редовни лекции през седмицата от нивото. Та, възможно ли е все пак, програмата да бъде съобразена с това и една от двете лекции да бъде изместена в друг час или ще се наложи да избираме между лекция от ниво Back-End и Data Structures ?

Очаквам и други мнения по темата. Благодаря предварително.

 

9
Структури от данни и алгоритми 18/06/2015 14:43:37
pataroka avatar pataroka 319 Точки

Откак излезе съобщението за курса Структури от данни не спира да ме гложди въпроса дали да го запиша. Не дали искам, а дали ще мога ефективно и пълноценно да уча и да се подготвям и за изпита, барабар с останалото. 

Имам, обаче няколко въпроса, който са свързани не само с този отворен курс конкретно.

Доколкото разбрах, след като този курс свърши, ще има курс по Алгоритми. Идеята е двата да се въртят един след друг ли? И всъщност, колко са независими един от друг, че ще бъдат разделени? В смисъл, не искам да се чувствам пре****, ако реша да не го записвам и се окаже, че в обозримото бъдеще няма да има друга инстанция на този курс, както на пръв поглед не се очертава курсовете по Unity и Линукс администрация да бъдат повторени. Поне няма официална информация дали/кога ще бъдат повторени. 

Ако човек иска да да завърши по най-ефективния начин, е логично да взима допълнителните 16 кредита по време на трите нива на обучение. Това, естествено, изисква и да си прави сметката. В това число не само финансово и времево, а и според интересите и това има ли необходимия набор от знания за качествено усвояване на материята в конкретния курс. Демек, ок ли е да записваме отворени курсове докато сме в ниво Fundamentals или е препоръчително да ги оставяме за по-нататък. Доколко е възможно да има нещо като официален годишен таймтейбъл с възможните, нека ги наречем в университетски стил ЗИП-ове, така както се знае, че има прием за Fundamentals 4 пъти в годината и има Front-End и Back-End един път в годината.

Последните не е ли по-добре да са по два пъти и да текат едновременно, та човек да може да избира кое да кара по-напред. Ако приемем, че 30 % от записалите Fundamentals добутат до следващо ниво, при 4 приема годишно това все пак прави около 400 души, което според мен позволява разцепването на две групи по 200 човека...

 

1
03/06/2015 12:21:07
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Материята си е тегава и ако нямаш възможност за пълна отдаденост към програмирането (поне колкото работен ден) - карането му паралелно с друг курс и истински доброто му усвояване би било трудно според мен.

Аз карах Структури данни и алгоритми (не мисля, че това, че сега ще са разделени ги прави особено незастъпими един с друг) паралелно с Бази данни и ми беше доста мъчно.

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Подкрепям Самуил. Курсът не е подходящ за хора, които не са учили ООП. А от опит мога да кажа, че да се кара паралелно който и да е друг курс с ниво 3 си е направо глупост. Освен ако не мислите да се занимавате 12 часа в денонощието само със Софтуни.

Другият момент е, че лекциите (във всички курсове) са достатъчно повърностни и ако сами не отделите време да навлезете малко повече в материала, отколкото се изисква, накрая няма да се чувствате удовлетворени от обучението. Така че не препоръчвам на никой да скача през глава. Това вече сме го гледали в курсовете по LSA и по Unity, където много хора ги започнаха и ги изоставиха, за да си спасят задължителните курсове.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.