Loading...
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

[Java Advanced]Lab : Abstraction - 05. Pascals Triangle - грешка в авторовото решение за Judge

Линк към Judge

Условие

По условие тази задача трябва да работи с числа до 100:

Hints
• The Input number N will be in range [1…100]
• Think about a proper type for the elements of the array

Авторовото решение (вариант може да се види в презентацията към лекцията), използвано за генериране на очакваните резултати използва тип Long, но този тип прелива доста преди 100-ния ред и в резултат се получават отрицателни стойности за някои от елементите в редицата.

 

За удовлетворяване на условието (и входните данни използвани за последните 2 теста в Judge), трябва да се използва BigInteger.

Проблемът е, че вярното решение не минава в Judge заради грешно заложени очаквани резултати, т.е. за да получа 100 точки трябва да подам грешното решение. 

 

Докладвал съм грешката по "каналния" ред, но реших да я споделя и тук, в случай, че и друг (внимаващ в детайлите) колега се сблъска с този проблем. smiley

 

 

Update:

 

Добра новина!

Оправили са проблема с очакваните отговори за тази задача в Judge! smiley

В момента само решение, което използва BigInteger взема 100/100. 

С Long се вземат 60/100, а с int най-вероятно ще минат само нулевите тестове.

 

Тагове:
1
Java Advanced 23/09/2017 00:49:15
o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

Аз опитах едно решение без масиви, а с директно печатане на числата по същия алгоритъм.

https://pastebin.com/63yR251s

С Integer ми минаха само нулевите тестове. Опитах с BigInteger и мина само още един. Краен резултат 60/100.

Не можах да свхана кое да напиша грешно, че да имам 100/100?

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Използвай Long и би трябвало да получиш 100/100.

0
o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

Лимит памет и грешка. Пак 60/100 :(

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Излежда има някакъв проблем с алгоритъма, който използваш.

Ето едно "класическо" решение на задачата, което минава в Judge.

0
o_ignatov avatar o_ignatov 54 Точки

Видях какъв е проблема. Пуснах задачата със 100 реда и сравних числата. Longa се препълва и дава отрицателни стойности. Просто алгоритъма който ползвам заема към 20 МВ памет ако е с Long.

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Здравей колега.

Понеже и аз се мъча като грешен дявол с тази задача реших да копирам твоето  "класическо" решение и да го пусна в джъдж и резултатът е 60/100. 

Не знам какво се случва с тази задача.

 

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Добра новина!

Оправили са проблема с очакваните отговори за тази задача в Judge! smiley

В момента само решение, което използва BigInteger взема 100/100. 

С Long се вземат 60/100, а с int най-вероятно ще минат само нулевите тестове.

0
valkata1220 avatar valkata1220 20 Точки

Може ли да качите решението с Big Integer

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Аналогично е на решението с long, което съм качил по-горе - само трябва да се замени типа с BigInteger... И да се използват методите на този клас за аритметичните операции, но това е добра възможност да ги упражните. Най-добре опитайте сам да преработите задачата. Оставам на разположение, ако има проблем. 

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Абсолютно вярно.

Оправили са проблема с long /BigInteger. 

Ето и едно решение от мен.

https://pastebin.com/aJ4W3VEG

 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.