Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Maria1609 avatar Maria1609 1 Точки

Създаване на нов масив от елементите на два предходни

Здравейте,

Как мога да създам нов масив от елементите на два предходни? Например имам:

int arr1[] = {1, 2, 3};
int arr2[] = {4, 5, 6};

Новият трябва да е:
int arr3[] = {1, 2, 3, 4, 5, 6};

Благодаря предварително!

Тагове:
0
Fundamentals Module
Maria1609 avatar Maria1609 1 Точки

Благодаря! Сигурна съм, че е така, както казваш, но аз съм още на масиви. Linq и Lists са по-нататък в лекциите.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

ами с масиви ръчно е малко по-тегаво. Най лесно е с лист,защото ти е wrapper отгоре и можеш да си  добавяш махаш другия вариант да го правиш ръчно,е грубо ще е нещо от сорта на

Int size=arr1.length+arr2.length;

var arrnew=arr[size];

int current=0;

for (int i=0;i<arr1.lenght;i++)

arrnew[current]=arr1[i];

current++;

for(int j=0;arr2.lenght;j++)

arrnew[current]=arr2[j];

current++;

общо взето тегава история Сигурно мога да измисля и по смислени варианти и идей но в момента това се сещам.

И бтв това че не си ги взела, не означава че не може да продължаваш сама и напред.Така или ииначе в един момент информацията и нещата стават толкова много.Добре е да бягаш напред,ако ще караш на това не сме го взели още..Ами да колегите с това мислене отпаднаха вече.

Това го казвам като приятелски съвет. В идеалния случай ще си изрешила и изгледала предното издание на курса преди да почнеш модула.А най-лошия поне изгледала лекцийте.Но не знам/не сме го учили още това не е правилния начин на мислене.

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Ако сме изрешили и изгледали предното издание на курса, то защо въобще ще караме курса? Има предостатъчно неща за гледане и учене, за да не повтаряме едно и също според мен. По-скоро бих препоръчал свободното време да отива за затвърждаване/припомняне на стари знания ако има нужда или учене от други източници (за по-голяма дълбочина на вече взет материал или нова информация). Гледането напред също е валиден вариант, ако целта е да се справим добре с курсовете, но съвсем не е единственият възможен. 

2
Maria1609 avatar Maria1609 1 Точки

Мерси за кодовете и за приятелските съвети! Има различни начини за учене и всеки трябва да намери този, който най-добре работи при него. Поздрави и успех на всички!

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Toва е идеалния случай,сега ако си онлай не по-тегаво. Но реално напред става доста тежко,ако караш от лекция на лекция в един момент ще загинеш.

Да видим в ооп в един момент ти изтърсват abstractions generics reflection polymorphism di.През това време трябва да свикнеш да правиш валидации properties encapsulation и тн...

В базите данни същата история, изглежда лесно но sql е тегава работа за простичките неща е ок но като ти си наложи да правиш няколко Join сte и тн и тн.В втората част ок почваш с orm ама идват документация на орм-а идват библиотеки като automapper, lazy loading,jsonewton,xml  и тн и тн. И сега като е open source постоянно промени.Е примерно 1 седмица преди нашия изпит на еф смениха инициализацията и много хора не го ползваха уплашиха се...

А за уеб не ми се говори, в момента го карам, почнахме на 17 добре че изкарах първата част докато почнем. Още ми се върти главата от какво ли не. И то не защото не ги разбирам просто информацията е огромна.

Иначе да начини много,аз ползвам Udemy доста, различни книги документацията на ms на библиотеките.Тежко е наистина но трябва да си създадеш навици и да имаш желание. Просто разходката в pb tech module-a в един момент спира и порастваш. Иначе ок ако наизустиш нещата от подготвките горе долу ще изкараш 4-5 но това ли е целта,на интервю за работа ще умреш на 5 мин ако я караш така.

0
Maria1609 avatar Maria1609 1 Точки

Напиши си имейл или къде да ти напиша лично съобщение, за да не занимаваме всички с нашите диалози. Ще ти обясня моя случай, как постъпвам и защо следвам тази стратегия, ако ти е интересно.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

е-маил рядко ползвам: Д но тук в профила ми има фб и скайп така или иначе :Д и github но е почти празен, рядко качвам неща.За разлика от колеги които си качват всички решения и курсове там.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.