Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Smeshan avatar Smeshan 89 Точки

Ultimate Reverse words (its over 9000)

Здравейте,
реших тази задача от тук.

Какво сътворих: https://pastebin.com/ZLdrFRHh

Бих се радвал да видя и други решения, защото не съм много убеден в моето и доколко е идеално. Пробвах и някакви измислени от мен входове и уж работи при всички.

Това, което не ми харесва е този ред в кода ми е този ред:

39.    if (isalpha(text[i]) || text[i] == '+' || text[i] == char(39)) {

Пробвах да го напиша и така:

39.    if ((isalpha(text[i]) || !ispunct(text[i]) || text[i] == '+') && text[i] != ' ')

Но по двата начина ми се струва доста "нагласен" според случая(входа).
Отделно swapWords() фунцкията е доста сложна, но не измислих как лесно да я разхвърлям по фунцкии без те да приемат по 3-4 параметара, и за това я опростих максимално и я оставих така.
Сега като я загледах можеше броячите frontPos и backPos да прескачат по две позиции и да отпаднат повечето проверки. :?

Поздрави,
Илиян Павлов
 

Тагове:
0
C++ Fundamentals 12/05/2021 11:39:20
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колеги,

Поздравления, че сте преборили задачата.
Като цяло сте се справили добре.
Вече започвате да осъзнавате колко е важно да раздрабяваме кода на функции. Иначе всичко много бързо става на ... "мусака" :)

За жалост нявав възможност да Ви направя ревю.
Обаче мога да Ми дам жокер:
в този раздел на форума има 1 или 2 теми от изминали инстанции на курса за същата задача.
Вижте я нея и може да Ви дойде някой идея.

Поздрави,
Очаквам Ви на C++ Advanced

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.