Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Goganovradostin avatar Goganovradostin 1 Точки

9. * Hello, France 0 / 100 ????????

Здравейте Колеги,

 

извинявам се че малко питам в повече, явно колкото си мислих че съм ги разбрал, се оказа че не съм.

Някой можели да ми даде идея защо ми дава 0/100 , първите ми два Zero теста са ок в Judje, но после ... всичко е грешно

https://pastebin.com/q9b7Li1w

 

До колкото разбирам и гледах във форумите, тази задача се е падала на MidExam, и е доста хора са имали проблем.

 

Благодаря Предварително !

 

 

Тагове:
0
Python Fundamentals
icowwww avatar icowwww 2673 Точки
Best Answer

Здравей,

Трябва само резултата да е форматиран до 2 знак. За да не се объркват сметките, като използваш round и отделно за да няма проблем при получени числа без да имат 2 или повече знака(например с това round от цяло число 15 ще получиш 15.0 , а не 15.00) го премахнах и промених навсякъде, където се ползвa el1[1] да е единствено като float изнесено в променлива val във всеки случай.

След това в принтирането форматиране до 2ри знак 

print(f'Profit: {profit:.2f}')

Надявам се да не е прекалено променено решението: https://pastebin.com/iCUm1VCB

Като цяло това може да се оптимизира доста предвид това, че и трите случая правят едно и също. Например още в началото ако самите проверки да се изнесат в началото на цикъла и да се обърнат- да проверяват ако не покрива условието да се дава continue- следваща итерация. И сметките да са директно долу записани веднъж. Например нещо такова в началото на цикъла

el1 = elements.split('->')
wear = el1[0]
val = float(el1[1])
if (wear != "Clothes" and val > 50.0) \
                or (wear != "Shoes" and val > 35.0) \
                or (wear != "Accessories" and val > 20.50):
    continue

1
09/06/2021 22:21:17
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.